فرانسه از سایر کشورها برای مهار آتش کمک خواست


به گزارش خبرگزاری فارس، آتش سوزی در جنگل های فرانسه امروز (پنجشنبه) برای سومین روز متوالی ادامه یافت.

بیش از ۱۰۰۰ آتش نشان با پشتیبانی هوایی با آتش در جنوب غربی منطقه ژیروند مبارزه کردند و هزاران نفر را مجبور به ترک خانه های خود کردند و ۶۸۰۰ هکتار از جنگل ها را سوزاندند.

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در توئیتی از پیوستن چند کشور اروپایی برای کمک به مهار آتش خبر داد. وی اعلام کرد: آلمان، یونان، لهستان و تا ساعاتی دیگر دوستانمان رومانی و اتریش برای مقابله با آتش به کمک فرانسه خواهند آمد.

وی در توئیتی دیگر افزود: بیش از ۱۰ هزار آتش نشان و پرسنل امنیت ملکی از سراسر کشور در مقابل حریق تجمع کرده اند و با شجاعت و اراده به عملیات خود ادامه می دهند.

فرانسه نیز مانند سایر نقاط اروپا با موج های گرما مکرر و بدترین خشکسالی تاریخ مواجه است و ده ها آتش سوزی در این کشور رخ داده است.

آتش‌سوزی‌های جنگلی ژیروند یکی از آتش‌سوزی‌هایی است که در تابستان امسال پس از موج گرما در قاره سبز و ایجاد گرمای بی‌سابقه در برخی نقاط در سراسر اروپا رخ داده است. ژیروند در ماه ژوئیه دچار آتش سوزی های گسترده جنگلی شد که بیش از ۲۰۰۰۰ هکتار از جنگل ها را نابود کرد و نزدیک به ۴۰۰۰۰ نفر را موقتاً از خانه های خود آواره کرد.

مقامات فرانسوی معتقدند که فوران اخیر نتیجه فوران قبلی بوده است. پرتغال، اسپانیا و یونان نیز در چند هفته گذشته دچار آتش سوزی های زیادی شده اند.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید