عیسی سیاه و سفید در پرسپولیس; داستانی که پایان خوشی ندارد!


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، عیسی آل کثیر مهاجم دو فصل اخیر فوتبال پرسپولیس در دوران حضورش در این تیم با شرایط مختلفی مواجه شد. از محرومیت گرفته تا مصدومیت های طولانی مدت اتفاقات زیادی برای این بازیکن خوزستانی افتاده است و همین موضوع باعث شده نام این بازیکن در این فصل پرسپولیس نباشد.

عیسی آل کثیر در دیدار هفته چهاردهم لیگ برتر لیگ برتر مقابل شاه خدرو از ناحیه رباط دچار آسیب دیدگی شدید شد. مصدومیت باعث شد الکتیر از میادین دور شود. از آن زمان، پزشکان معتقد بودند که الکتایر باید زانوی خود را به چاقوی جراحی بسپارد، اما این بازیکن اعلام کرد که می تواند بدون جراحی به مستطیل سبز بازگردد. این اختلافات باعث شد این بازیکن حضور خود را در این تیم از دست بدهد و از آن زمان دیگر برای پرسپولیس بازی نکرده باشد.

سرانجام، پس از ماه‌ها بلاتکلیفی، الکتایر موافقت کرد که زانوی خود را به جراحان بسپارد و مطمئناً، جراحی او موفقیت‌آمیز بود. عمل جراحی زانو و چند ماه دوری از تمرینات باعث شد تا قرارداد ال کثیر در پایان فصل بیست و یکم به پایان برسد و توسط باشگاه پرسپولیس تمدید نشود و بنابر پیش بینی ها نام او از لیست قرمز خارج شود. ضمن اینکه در صورت ریکاوری کامل و نیاز به کادر فنی، این مهاجم در نیم فصل شانس بازگشت به لیست پرسپولیس را خواهد داشت. البته این اتفاق زمانی رخ می دهد که یحیی گل محمدی نیاز به جذب این بازیکن را احساس کند.

* عیسی آل کثیر سیاه و سفید در پرسپولیس

این مهاجم ۳۳ ساله در شهریور ۱۳۹۸ با قراردادی دو ساله به پرسپولیس پیوست. او دو هفته پس از امضای قرارداد در لیگ قهرمانان آسیا مقابل عربستان، اولین بازی خود را برای این تیم انجام داد.

پرسپولیس که با یک امتیاز و با شانس بسیار کم برای ادامه لیگ قهرمانان آسیا به قطر رفت، با عملکرد شگفت انگیز بازیکنان خود موفق شد به فینال این رقابت ها راه پیدا کند که در این میان نقش الاختر بسیار مهم بود. مهم بود گل دقایق پایانی ال کثیر به السد قطر به کارگردانی ژاوی سرمربی فعلی بارسلونا یکی از آخرین گل هایی بود که مطمئنا در دوران فوتبالی آل کثیر ماندگار خواهد بود. او در همان تورنمنت پس از گلزنی به پاختاکور عربستان، گلی را جشن گرفت که از نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا، اقدامی نژادپرستانه خوانده شد و به همین دلیل، این مهاجم در اوج فوتبالش شش ماه محروم شد. با محرومیت انضباطی مواجه شد. . این اتفاق چند ساعت مانده به بازی نیمه نهایی لیگ قهرمانان بین تیم های پرسپولیس و نصر عربستان رخ داد و با وجود این شوک، پرسپولیسی ها در ضربات پنالتی این تیم را شکست دادند و راهی فینال آسیا شدند. البته محرومیت باعث شد آلکاتراز در فینال لیگ قهرمانان آسیا از دست برود، بنابراین پرسپولیس ضربه بزرگی خورد.

با گذشت ۶ ماه از محرومیت، الاختیر قبل از بازی با شاه خدرو در اردوی پرسپولیس در مشهد رسما پایان محرومیت خود را اعلام کرد. گلزنی در دربی اتفاق دیگری بود که عیسی در پرسپولیس تجربه کرد تا محبوبیت بیشتری در بین هواداران پرسپولیس پیدا کند. پس از مصدومیت شدید زانو اما ورق برای این مهاجم برگشت. او خیلی زود حاضر نشد زانویش را به تیغ جراح بسپارد و این باعث شد زمان او بیشتر از حد معمول باشد. اگر این بازیکن زودتر زانویش را جراحی می کرد می توانست چندین سال خط حمله پرسپولیس را بیمه کند اما به دلیل عوارض و تاخیر در عمل جراحی زانو این شانس را از دست داد و حالا باید منتظر بماند. آیا در نیم فصل دوم این فرصت را خواهد داشت که دوباره پیراهن قرمز پرسپولیس را بر تن کند یا خیر؟

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید