coronavirus vaccine

عکس های تقویت کننده COVID-19: بیشترین پاسخ به سوالات


سپتامبر. 24 ژانویه 2021 – FDA و CDC این هفته اعلام کردند که گروه خاصی از افراد در معرض خطر بالای عفونت جدی COVID -19 می توانند از این پس یک دوز تقویت کننده واکسن Pfizer دریافت کنند.

شما و دوستان و خانواده ممکن است س questionsالاتی داشته باشید: آیا من واجد شرایط هستم؟ برای دریافت تقویت کننده کجا باید مراجعه کنم؟ آیا باید ثابت کنم که در معرض خطر بالایی هستم؟ آیا اگر واجد شرایط تقویت کننده باشم و حمایت نشوم ، هنوز کاملاً واکسینه شده ام؟

ما بیشترین سوالات متداول در مورد دستورالعمل های تقویت کننده Pfizer را پوشش داده ایم.

تقویت کننده ها چیست؟

تقویت کننده یک دوز اضافی واکسن است تا از شما در برابر بیماری بیشتر محافظت کند. در این مورد ، COVID-19.

آنیتا گوپتا ، DO ، استادیار بیهوشی و مراقبت های ویژه و داروهای درد در دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز می گوید: “اساسا ، تقویت کننده ها دقیقاً همان چیزی هستند که کلمه می گوید.”

“تقویت کننده ها به افراد اجازه می دهند پاسخ ایمنی بیشتری داشته باشند.”

گوپتا می گوید به دلیل کشف انواع جدید ، دوز اضافی واکسن به ویژه برای افراد مسن و کسانی که سیستم ایمنی آنها ضعیف است در شرایطی مانند سرطان ، دیابت یا چاقی اهمیت دارد.

“این احتمال وجود دارد که پاسخ ایمنی از سری دو دوز واکسن ها مناسب نباشد ، به ویژه در افرادی که آسیب پذیری خاصی دارند.

“بنابراین هدف این است که واقعاً به این افراد در مواجهه با انواع احتمالی جدید کمک کنیم و مطمئن شویم که هنگام مواجهه با آنها هیچ گونه واکنش ایمنی ضعیفی ندارند.”

چه کسی می تواند از تقویت کننده Pfizer سود ببرد؟

طبق دستورالعمل های مجوز استفاده اضطراری از FDA ، گروه خاصی از افرادی که به طور کامل با واکسن Pfizer به مدت 6 ماه یا بیشتر واکسینه شده اند ، اکنون می توانند یک دوز تقویت کننده Pfizer دریافت کنند.

اگر واکسن های دیگر COVID-19 مانند Moderna یا Johnson & Johnson را دریافت کرده اید ، نمی توانید تقویت کننده Pfizer را دریافت کنید.

اگر واکسن Pfizer را دریافت کرده اید و جزء یکی از گروه های زیر هستید ، ممکن است تقویت کننده Pfizer دریافت کنید:

  1. 65 سال یا بیشتر
  2. 18 سال به بالا و در معرض خطر ابتلا به COVID-19 جدی
  3. اگر در موقعیتی کار می کنید یا زندگی می کنید که شما را در معرض خطر شدید COVID-19 قرار می دهد. به عنوان مثال ، کارکنان بهداشت ، معلمان و افرادی که در زندان ها و سرپناه های بی خانمان هستند.

برای دیدن اینکه آیا شما یا شخصی که می شناسید در معرض خطر شدید COVID-19 قرار دارد ، به اینجا بروید.

در صورت دریافت واکسن دیگر COVID-19 مانند Moderna یا Johnson & Johnson ، چه زمانی می توانم انتظار دریافت مکمل Pfizer را داشته باشم؟

تاریخ دقیق آن ناشناخته است ، اما با توجه به داده هایی که Moderna اخیراً به FDA ارائه کرده است ، نباید زیاد طول بکشد و جانسون و جانسون نیز به زودی از این روش پیروی می کنند.

ژنرال ویوک H. مورتی ، جراح آمریکایی ، روز جمعه گفت که تأیید تقویت کننده ها برای همه ، از جمله کسانی که ابتدا با واکسن Moderna یا J&J واکسینه شده اند ، “اولویت بالا و بالایی” است.

ویلیام شافنر ، استاد پزشکی پیشگیرانه و بیماریهای عفونی در دانشگاه وندربیلت ، موافق است که این امر به زودی اتفاق می افتد.

او می گوید: “امیدوارم در ماه آینده تا 6 هفته اطلاعاتی در مورد هر دو واکسن دریافت کنیم.” “این یکی پس از دیگری خواهد بود. به هر یک به طور جداگانه پرداخته شده است.”

“من می دانم که این باعث ایجاد سردرگمی خاصی می شود ، اما شما باید این کار را انجام دهید ، زیرا همه داده ها دقیقاً در یک زمان جمع آوری نشده اند.”

اریک اشر ، پزشک ، پزشک خانواده در بیمارستان لنوکس هیل در نیویورک ، می گوید که حتی این واقعیت که تقویت کننده های Pfizer در حال حاضر برای برخی گروه های پرخطر باز هستند ، نشانه بزرگی است که تقویت کننده های دیگر واکسن های COVID-19 چندان عقب نیست. شهر

او می گوید: “برای من ، این نشانه قوی است که آنها به زودی در دسترس بقیه مردم قرار می گیرند.”

از کجا می توانم تقویت کننده Pfizer خود را تهیه کنم و هزینه آن چقدر است؟

مطابق CDC ، می توانید از داروخانه ها ، مطب پزشک ، بخش های بهداشتی ، کلینیک های شغلی و برنامه های فدرال استفاده کنید.

CDC بیان می کند که “بیش از 70 درصد مدیریت کنونی COVID-19” در داروخانه ها اتفاق می افتد.

تقویت کننده های واکسن COVID-19 کاملاً رایگان است.

CDC روز پنجشنبه گفت: “همه واکسن های COVID-19 ، از جمله دوزهای اضافی ، به صورت رایگان در اختیار جمعیت ایالات متحده قرار می گیرد.” گفت.

آیا لازم است قبل از دریافت تقویت کننده Pfizer ، مدرکی مبنی بر اینکه واکسن Pfizer را دریافت کرده ام نشان دهم؟

پاسخ کوتاه احتمالاً نه. شافنر می گوید اما برای ایمنی شما مهم است که از دستورالعمل های FDA پیروی کنید و فقط در صورت دریافت واکسن Pfizer از تقویت کننده Pfizer استفاده کنید.

او می گوید: “این راه را برای افرادی که واکسن Pfizer نداشتند و بسیار مشتاق دریافت تقویت بودند ، باز کرد. توصیه نمی شود.”

“ما همیشه به مردم هشدار می دهیم که اگرچه بسیار بعید است که شما یک رویداد نامطلوب را تجربه کنید ، اما اگر این کار را خارج از توصیه تعیین شده انجام دهید ، بیمه شما آن را پوشش نمی دهد.”

آیا باید شواهدی را نشان دهیم که به دلیل یک بیماری زمینه ای در معرض خطر بالایی هستیم یا در جایی زندگی می کنیم یا کار می کنیم که ما را در معرض خطر شدید ابتلا به COVID-19 قرار می دهد یا اینکه ما بیش از 65 سال سن داریم؟

عدد.

شفنر می گوید این روی سیستم افتخار کار می کند. “به عبارت دیگر ، شما بیرون می آیید و می گویید واجد شرایط هستید ، در مورد آن مورد س questionال قرار نمی گیرید ، و مکان شما را پشتیبانی می کند ، خواه داروخانه باشد یا محل واکسیناسیون.

“این همان روشی است که ما قبلاً برای افراد دارای نقص ایمنی انجام داده ایم. تنها کاری که باید انجام دهند این است که بیایند و بگویند” من در یک گروه سرکوب شده سیستم ایمنی هستم “و آنها دوز سوم را مصرف کنند.”

آیا بوسترها یک دوز کامل یا نصف دوز واکسن Pfizer هستند؟

طبق نظر FDA ، تقویت کننده Pfizer یک واکسن Pfizer با دوز کامل است.

با این حال ، این ممکن است برای سایر تقویت کننده های واکسن COVID-19 یکسان نباشد.

گوپتا می گوید: “به عنوان مثال ، FDA در حال بررسی این است که آیا اجازه می دهد دوز کمتری از تقویت کننده واکسن Moderna COVID-19 را نسبت به دوز اول در دو تزریق اول مجاز کند.”

با این حال ، نباید بیش از حد از تقویت کننده خود خسته شوید.

اشر می گوید: “این بر اساس ماهیت واکسن است و سطح محافظت را تغییر نمی دهد.”

اگر کاملاً واکسینه شده ام اما حمایت دریافت نکرده ام ، آیا هنوز کاملاً واکسینه شده محسوب می شوم؟

آره

CDC می گوید: “بر اساس داده های موجود ، تعریف” کاملاً واکسینه شده “پس از توصیه های دوز تقویت کننده ثابت می ماند.”

یک فرد 2 هفته پس از تکمیل اولین سری واکسن ها ، مانند دو دوز واکسن Moderna و Pfizer یا یک دوز واکسن جانسون و جانسون ، کاملاً واکسینه شده در نظر گرفته می شود.

وقتی صحبت از افراد دارای نقص ایمنی می شود ، ممکن است کمی پیچیده تر باشد ، گوپتا می گوید.

“برای وضوح ، اگر سیستم ایمنی بدن شما ضعیف است ، ما سومین تزریق شما را دوز سوم می نامیم. در حال حاضر دوزهای سوم برای افرادی که دارای نقص ایمنی هستند در دسترس است. در صورتی که سیستم ایمنی شما ضعیف نباشد ، تزریق سوم به عنوان تقویت کننده در نظر گرفته می شود.

با توجه به CDC ، افرادی که دارای سیستم ایمنی متوسط ​​تا شدید هستند ، به ویژه در برابر COVID-19 آسیب پذیر هستند و ممکن است در مقایسه با افرادی که نقص ایمنی ندارند از سری دو دوز واکسن مصون نباشند. این دوز اضافی با هدف بهبود پاسخ افراد دارای نقص ایمنی به اولین سری واکسن ها. “

آیا این یک تقویت کننده سالانه مانند تزریق آنفولانزا خواهد بود؟

شافنر می گوید: “ما هنوز این را نمی دانیم.” “ما تخمین می زنیم که این تقویت کننده ها محافظت طولانی مدت را ارائه می دهند ، زیرا واقعاً سطح آنتی بادی شما را افزایش داده و به سطح بالایی می رسانند. چقدر؟ خوب ، باید ببینیم.

“به یاد داشته باشید ، ما در حال پیشرفت در مورد واکسن های COVID-19 و COVID-19 هستیم ، بنابراین در حال حاضر نمی توانیم پیش بینی کنیم که آیا این افزایش سالانه ، هر 2 سال یا هر 3 سال یکبار خواهد بود. ما فقط باید دید. “

آیا باید همان عوارضی را که هنگام دریافت اولین دوز واکسن COVID-19 دریافت کردم ، انتظار داشته باشم؟

با توجه به CDC ، ممکن است عوارض جانبی مشابهی مانند درد بازو ، آنفولانزای خفیف ، بدن درد و سایر علائم شایع را تجربه کنید.

اما Ascher گفت ، مهم است که به خاطر داشته باشیم که واکنش های متفاوتی نسبت به واکسن ها وجود دارد.

او می گوید: “بیمارانی (و تجربه شخصی) بدون علائم و بیمارانی بوده اند که به مدت 24 ساعت دچار آنفولانزای خفیف شده اند.”

“من انتظار ندارم عوارض جانبی بیشتری نسبت به دوزهای قبلی شما احساس شود. واکسن بسیار ایمن است و مزایای واکسن از خطر عوارض جانبی خفیف بیشتر است.”

اگر اطلاعات بیشتری می خواهید ، می توانید از وب سایت های CDC و وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده برای به روزرسانی واکسن ها و تقویت کننده های COVID-19 دیدن کنید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک خود یا سایر ارائه دهندگان خدمات درمانی تماس بگیرید.

اخبار سلامت WebMD

منابع

آنیتا گوپتا ، DO ، استادیار بیهوشی و مراقبت های ویژه و داروهای درد در دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز است.

اریک اشر ، دکتر ، پزشک پزشکی خانواده ، بیمارستان Lenox Hill.

ویلیام شافنر ، دکتر ، استاد طب پیشگیرانه و بیماریهای عفونی در دانشگاه وندربیلت.

FDA

HCM


© 2021 WebMD ، LLC. همه حقوق محفوظ است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *