طب سوزنی و کاهش وزن ناخواسته

یکی از سوالات رایجی که مردم در مورد طب سوزنی می پرسند این است که “آیا می تواند به کاهش وزن من کمک کند؟” طب چینی، به ویژه طب سوزنی و گیاه درمانی، می تواند به کاهش وزن ناخواسته کمک کند. با این حال، باید بیان کرد که هیچ نقطه یا گیاه جادویی طب سوزنی وجود ندارد که بتواند به کاهش وزن شما کمک کند. برای کاهش وزن و مهمتر از همه برای کاهش وزن، تغییر سبک زندگی به صورت روزانه ضروری است.

دلیل اینکه اکثر افراد در کاهش وزن مشکل دارند یک یا چند عامل است:

o خوردن انواع نادرست غذاها

o پرخوری در وعده های غذایی

o زمان های ناهماهنگ وعده های غذایی در طول روز

o سبک زندگی کم تحرک بدون ورزش و حرکت

در طب چینی کانال طحال را کاپیتان دستگاه گوارش می دانند. مسئول جذب مواد مغذی سالم و تبدیل آن به Qi (انرژی) است که می توانیم از آن استفاده کنیم. وقتی کانال طحال سالم است:

o ما انرژی زیادی برای عملکرد داریم

o ما می توانیم واضح فکر کنیم

o روده ها به طور مداوم و موثر حرکت می کنند

o ما الگوهای خواب سالم تری داریم

سایر کانال های بدن تغذیه می شوند

در مقابل، زمانی که به بدن غذای مناسب داده نشود، کانال طحال می تواند آسیب ببیند و به عنوان یک محصول جانبی ممکن است شروع به افزایش وزن کنید. سایر علائم کمبود کانال طحال عبارتند از:

o احساس سنگینی در بدن یا اندام شما

o سر مه آلود و ناتوانی در تفکر واضح

o گاز و نفخ

o احساس پری مداوم در شکم

o احتمالاً افتادگی (افتادن) اندام ها

o تون عضلانی ضعیف

o خستگی

چگونه طب سوزنی به کاهش وزن کمک می کند؟

طب سوزنی می تواند به تعادل اشتها، کاهش هوس شیرینی و تقویت کانال طحال کمک کند. این به بدن شما کمک می کند تا مواد مغذی مناسب را جذب کند و توانایی شما برای پردازش وزن ناخواسته را بهبود بخشد و همچنین به افزایش سطح انرژی کلی شما کمک می کند. یک متخصص طب سوزنی نیز می تواند مربی شما باشد و در انتقال به یک سبک زندگی سالم به شما کمک کند.

در حال حاضر چه کار دیگری می توانید انجام دهید؟

o حتما در وعده های غذایی پرخوری نکنید. به عنوان یک قانون کلی، زمانی که ۷۰ درصد سیر شدید، دست از غذا خوردن بردارید.

o هر روز وعده های غذایی را در زمان مشخصی بخورید.

o بعد از ساعت ۷ بعدازظهر غذا نخورید. پس از این زمان، بدن شروع به آماده شدن برای خواب می کند و چی گوارشی شما در ضعیف ترین زمان خود در روز است.

o غذاهای پخته شده را به جای خام مصرف کنید. غذاهای خام به سختی هضم می شوند و می توانند به مرور زمان به چی طحال شما آسیب برسانند و باعث افزایش وزن شما شوند.

o غذاهای فرآوری شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

o هرگز وعده های غذایی را حذف نکنید! این یکی از بدترین کارهایی است که می توانید برای Qi طحال خود انجام دهید. متأسفانه، برخی افراد این را نشان افتخار می دانند که دوره های طولانی بدون غذا بمانند، در حالی که در واقع می تواند برای طولانی مدت به هضم شما آسیب برساند.

علاوه بر این، اگر به دلیل استرس، بی خوابی یا شرایط پزشکی دیگر افزایش وزن را تجربه می کنید، طب چینی می تواند به درمان آن شرایط کمک کند تا از افزایش وزن ناخواسته به عنوان یک عارضه جانبی جلوگیری کنید.

همانطور که قبلا گفته شد، هیچ درمان جادویی برای کاهش وزن وجود ندارد. یک برنامه کاهش وزن خوب شامل تغییر رژیم غذایی با سرعت راحت، داشتن یک برنامه ورزشی ثابت است که به افزایش متابولیسم شما کمک می کند و خواب کافی.

ملاقات با یک متخصص طب سوزنی را در نظر بگیرید تا در مورد چگونگی تغییر مؤثر سبک زندگی و تنظیم رژیم غذایی خود با نوع بدن خود صحبت کنید تا بتوانید احساس بهتری داشته باشید و وزن ناخواسته را کاهش دهید!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر