ضمانت خرید ۳.۸ تن گندم در خراسان جنوبی / درخواست گندم کاران هفته آینده پرداخت می شود


مجید اسدالله رئیس اداره غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی امروز در گفت و گو با فارس در بیرجند اظهار داشت: تا یک ماه ادامه خواهد داشت.

وی گفت: با شروع فصل ضمانت گندم، ۳ مرکز در استان خراسان جنوبی (۳ مرکز تعاونی مرتبط و ۳ مرکز فروش غلات) آماده خرید گندم از کشاورزان هستند.

پیش بینی عملکرد ۵۴۰۰۰ تن گندم

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی اعلام کرد: ۴ هزار هکتار زمین زیر کشت گندم در خراسان جنوبی وجود دارد که از این میزان ۵ هزار تن گندم برداشت می شود.

اسدالله از تضمین خرید ۵ تن گندم از کشاورزان استان خبر داد و گفت: هر ساله در صورت اخذ و ثبت اطلاعات کشاورزان در سامانه منطقه اطلاعات کشاورزی از طریق بانک امیل، خرید انجام می شود. قیمت گندم کاهش می یابد در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

پرداخت مطالبات گندمکاران تا هفته آینده

وی ارزش گندم خریداری شده را ۳ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: تاکنون مقدار کمی به حساب کشاورزان واریز شده است، اما بیشتر گندم در تیرماه به دست کشاورزان استان رسیده است. پیش بینی می شود مرحله دوم پرداخت مطالبات گندمکاران اوایل هفته آینده به حساب آنها واریز شود.

مدیر غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی افزود: پرداخت گندم به گندمکاران کشور به صورت متمرکز توسط سازمان برنامه و بودجه انجام می شود و روند کار کمی کند است، اما به زودی متمرکز و پرداخت ملی خواهد شد.

اسدالله با اشاره به اینکه کشاورزان موظفند اطلاعات ثبت نام خود در سامانه زون مانند شماره شبای بانکی معتبر را ارائه کنند تا در هنگام تحویل گندم با مشکل مواجه نشوند، گفت: در صورت عدم ثبت نام سامانه ثبت نمی شود. وی افزود: امکان پرداخت بهای گندم خریداری شده به نام وی وجود دارد.

ضمانت خرید ۵ تن گندم

وی ضمانت خرید و فروش گندم را دو برابر سال گذشته و کیلویی ۲۵۰۰ تومان اعلام کرد که امسال استقبال کشاورزان بوده است.

مدیر غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بیشترین عملکرد گندم در خراسان جنوبی وابسته به دارو و کمک های بشردوستانه است، خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود خرید انجام شود. سال گذشته بیش از ۵۰۰۰ تن گندم از کشاورزان تهیه و به مراکز تعیین شده ارسال شد.

انتهای پیام/ ۳۶۳۵ / ب
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید