صعود ۸ تیم به جام جهانی والیبال تایید شد/ نگاه غم انگیز آسیا به عملکرد ایران


به گزارش خبرگزاری فارس، چهارمین روز از رقابت های جام جهانی والیبال مردان ۲۰۲۲ با برگزاری ۶ دیدار در لهستان و اسلوونی به پایان رسید و تمامی تیم های شرکت کننده بازی های خود را انجام دادند. دو بازی.

در پایان روز چهارم مسابقات، ۸ تیمی که دومین پیروزی خود را کسب کنند به مرحله یک هشتم نهایی صعود خواهند کرد و تیم های باقی مانده در روزهای پنجم و ششم برای کسب ۸ مقام دیگر تلاش خواهند کرد.

بدین ترتیب صربستان از گروه A، برزیل از گروه B، لهستان و آمریکا از گروه C، فرانسه از گروه E، ایتالیا از گروه A و ایتالیا از گروه A. تیم های هلند و ایران به مرحله یک هشتم نهایی رفتند.

چهار تیم از قاره کهن آسیا در این رقابت ها حضور دارند و تیم ملی والیبال ایران تنها تیمی است که با دو پیروزی و پنج امتیاز صعود خود را قطعی کرده است. در حال حاضر تیم ژاپن با یک پیروزی و سه امتیاز در رده چهاردهم جدول کلی تیمی قرار دارد و شانس خوبی برای پیشرفت دارد.

سامورایی ها امروز (سه شنبه هشتم) در آخرین بازی خود در مرحله گروهی به مصاف کوبا خواهند رفت تا در صورت شکست، پیشرفت خود را تایید کنند و در صورت شکست مقابل این تیم، امید به جذب تیمی داشته باشند. در تیم سوم جدول.

در پایان مرحله گروهی جام جهانی، دو تیم برتر هر گروه به مرحله دوم و چهار تیم برتر از رتبه سوم در شش گروه به مرحله قهرمانی راه خواهند یافت.

قطر و چین دیگر تیم های آسیایی این مسابقات هستند که هم اکنون بدون برد و امتیاز در رده چهارم گروه خود قرار دارند. قطر امروز در آخرین دیدار خود در مرحله گروهی به مصاف برزیل می رود و در صورت شکست مقابل این تیم امیدی به صعود نخواهد داشت.

تیم ملی والیبال چین در آخرین دیدار مرحله گروهی ۱۸ شهریور به مصاف ایتالیا می رود و در صورت شکست مقابل نماینده کشور میزبان، امید خود را برای صعود از دست خواهد داد.

به این ترتیب تیم ملی والیبال ایران بهترین بازی را در بین چهار نماینده آسیا تا به امروز انجام داده و پیش از سومین رقابت‌ها پیشرفت خود را قطعی کرده است.

شاگردان بهروز عطایی روز چهارشنبه نهم شهریار از ساعت ۲۰ در دیدار نهایی خود در مرحله مقدماتی به مصاف هلند می روند تا مقام اول گروه F را کسب کنند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید