صدور گواهی برای جلوگیری از تغییر کاربری


به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد کشور در دیدار با آیت الله محمدی لائینی نماینده فقیه در مازندران با اشاره به صدور اسناد روستاها اظهار داشت: صدور این گواهی ها تسهیل می شود. حمایت از کشاورزی تا بتوانند از آن بهره مند شوند.

رئیس سازمان ثبت اسناد کشور به زمین خواری و جنگل خواری در مازندران اشاره کرد.

وی با تاکید بر جلوگیری از توزیع مجدد اراضی و تغییر کاربری تصریح کرد: آمادگی صدور گواهینامه حتی برای زمین های کوچک برای تعیین متراژ زمین های کشاورزی را داریم.

رئیس سازمان ثبت اسناد کشور گفت: در صورت پاکسازی اراضی مهمند بسیاری از مشکلات حل می شود.

بابایی خاطرنشان کرد: حدود ۵ درصد موارد در شهرهای غرب کشور مربوط به زمین بوده است.

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده فقیه در مازندران نیز در ادامه این نشست گفت: جای تأسف است که مازندران در حوزه کشاورزی عقب مانده است و نباید اینگونه باشد بلکه باید جلو رفت. “

وی با تاکید بر اهمیت صدور اسناد زمین کشاورزی خاطرنشان کرد: این سومین مشکل کشاورزان در رابطه با منابع طبیعی و زمین است.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: باید تکلیف کشاورزان مشخص شود و به اختلاف کشاورزان با منابع طبیعی پایان داده شود.

محمدی لائینی خاطرنشان کرد: زمین هایی که بیش از ۶۰ سال در اختیار کشاورزان بوده و با توجه به تصویر هوایی باید منابع طبیعی در اختیار آنها قرار گیرد و در این زمینه به مرور تصمیمات لازم اتخاذ شود. بدون محدودیت.

وی افزود: اگر استانداردهای ثبت منابع طبیعی ۳ یا ۴ سال قبل عکسبرداری شود حق کشاورز است اگر بالای ۳ باشد به نفع کشاورزان است.

نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر چاره اندیشی و واقعیت برای تغییر کار، گفت: هر جا راه را برای دستیابی مردم به حق و حقوق واقعی خود باز کرده ایم ظالمان راه رهایی آنها بود. . سوء استفاده یکی از مشکلات است.»

محمدی لائینی خاطرنشان کرد: با توجه به نکات و راه کارهای لازم باید مراقب بود که سوء استفاده نشود.

انتهای پیام/ ۸۶۰۳۴ / ج
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید