شناسایی رژیم غذایی که به شما کمک می کند طولانی تر بدوید


به گزارش خبرنگار گروه علم و توسعه خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، ساختار میکروبیوم روده ما بر بسیاری از عناصر بدن انسان تأثیر می گذارد و با انجام تحقیقات جدید می توان به اطلاعات شگفت انگیزی در مورد چگونگی کشف آن دست یافت. برای بهبود. عملکرد ورزشی مردم یافته های اخیر در این زمینه نشان می دهد که برخی از باکتری های روده می توانند فعالیت سیستم ایمنی بدن را افزایش دهند و البته رژیم غذایی مناسب نیز نقش مهمی در این امر ایفا می کند.

مطالعات قبلی نشان داده‌اند که ورزش می‌تواند مستقیماً بر ترکیب باکتری‌های روده در انسان تأثیر بگذارد و برخی از مطالعات اخیر نشان داده‌اند که ممکن است عکس این موضوع نیز صادق باشد. اینها شامل یافته هایی است که نشان می دهد انواع خاصی از باکتری ها در دوندگان ماراتن پس از مسابقه افزایش می یابد و برخی از افزایش آنها حتی انگیزه ما را برای ورزش افزایش می دهد.

دانشمندان دانشگاه آنگلیا راسکین انگلستان در یک مطالعه جدید که شامل دوندگان با استقامت بالا بود، این رابطه را بیشتر بررسی کردند.

دانشمندان دریافته‌اند افرادی که رژیم غذایی پر پروتئین مصرف می‌کنند، با کاهش قابل توجهی در تنوع گونه‌های باکتریایی، در پایداری باکتری‌های روده خود دچار اختلال می‌شوند. در مقابل، رژیم غذایی پر کربوهیدرات منجر به عملکرد بهتر در گروه دیگر شد.

این نتایج نشان می دهد که مصرف یک رژیم غذایی با پروتئین بالا می تواند از طریق الگوی میکروبی تغییر یافته بر روده تأثیر منفی بگذارد، در حالی که مصرف زیاد کربوهیدرات ها، به عنوان مثال غلات و سبزیجات مختلف، با ثبات میکروبی روده مرتبط است.

یافته ها نشان می دهد که رژیم غذایی با پروتئین بالا، به جای اینکه مستقیماً عملکرد دستگاه گوارش را مختل کند، این کار را به طور غیرمستقیم از طریق تغییرات در باکتری های روده انجام می دهد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید