شجاعی: رقابت سختی در دنیا داریم بهترین راه برای تغییر سرمربی چیست؟


به گزارش خبرگزاری فارس، مسعود شجاعی فوتبالیست باتجربه کشورمان در سال های اخیر پس از بازگشت از اروپا به ایران، نمایش های موفقی با تیم های تراکتورسازی و بسکتبال داشته و در سه سال اخیر دو بار به مقام قهرمانی رسیده است. جام حذفی با تیم هایشان ..

بازیکنان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس از شرایط اخیر تیم ملی قبل از جام جهانی، احتمال بازگشت دراگون اسکوک، دلایل عدم پذیرش مربی شخصیت و … صحبت کردند. مشروح این مصاحبه را در زیر می خوانید.

فارس: لیگ برتر و جام حذفی امسال چه وضعیتی داشت؟

همه می‌دانند مسئولان چقدر برای برگزاری بازی‌های لیگ تلاش می‌کنند، اما متأسفانه اختلال در مسابقات به دلیل روزهای فیفا و اردوهای برخی تیم‌های ملی بر کیفیت لیگ تأثیر می‌گذارد. با اینکه عادت نداشتیم اما جام استاندارد برگزار شد و بازی ها مرتب برگزار شد. بر خلاف سال ها پیش، فینال ها قبل از پایان لیگ برتر برگزار شد. در این زمینه پیشرفت هایی داشته ایم. اگرچه کاستی هایی وجود داشت، اما از زحمات همه زحمتکشانی که سعی کردند بازی را به خوبی پیش ببرند، قدردانی می کنم. مشکل ورود تماشاگران به ورزشگاه فقط یک مشکل است که باید برنامه منظم و منظمی داشته باشد. اینطور نباشد که هواداران برای بازی به ورزشگاه بیایند و برای بازی نیایند. این اتفاق در لیگ زیاد افتاده و اگر مثل بقیه دنیا حل شود، بازی ها با بالاترین کیفیت برگزار می شود.

فارس: قهرمانی نساجی در جام حذفی چقدر برای شما اهمیت دارد؟

برای من خیلی مهم است که در سه سال با دو تیم، یک تراکتور و یک تردمیل یک جام برده ام. این برای من خیلی بزرگ است. جام قهرمانی برای من به اندازه قهرمانی تراکتورسازی ارزش داشت. من همیشه در ابتدای فصل به بچه ها می گفتم ششم یا دوازدهم بودن در لیگ برتر فرقی ندارد. چون ما کار مهمی انجام نداده ایم. در لیگ برتر به چیزی که استحقاقش را داشتیم نرسیدیم، اما واقعا دوست دارم در جام حذفی اتفاق خوبی برای تیم ما بیفتد. خدا را شکر تیم پیروز شد. از این بابت خیلی خوشحالم و فکر می کنم با تلاش و تمرکز بیشتر می توانیم در لیگ هم به راحتی قهرمان شویم.

فارس: چرا بعد از سکوت الهامی پیشنهاد مربی موقت پارچه ای را نپذیرفتید؟

برای خودم دلایلی داشتم دلیل اول این بود که بعد از رفتن آقای الهامی نخواستم این مسئولیت را بپذیرم چون برای ایشان ارزش و احترام زیادی قائل هستم. الهام بخش مربی ما بود و نمی خواستم به کسی توهین کنم. دلیل دوم این است که جدایی او ناگهانی بود و این شایعه را دوست نداشتم که هر مربی را ترک کنم، جای او را بگیرم و هدایت تیم را بپذیرم. برای تمرین برنامه بلندمدت دارم و می خواهم از اول فصل انجام شود تا خودم تیم را ببندم و به قول معروف تیم هدفم باشد. در حالی که تمرینات را با فلسفه ام شروع کردم. البته هنوز تمریناتم تموم نشده. اگرچه این در اولویت تصمیم من نبود، اما یکی از دلایلی بود که آموزش نساجی را قبول نکردم. مسئولان نساجی و حدادیان و سیف الله پور برای چنین پیشنهادی خیلی به من لطف داشتند، اما دلیلم را برایشان توضیح دادم و قانع شدند.

پرشیا: تا کی می خواهی بازی کنی؟ آیا بعد از پایان بازیگری به تمرین فکر می کنید؟

من همیشه گفته ام که تصمیم می گیرم تا زمانی بازی کنم که برای تیمم مفید باشد. من قطعا به تمرین فکر می کنم و هر سال یک کلاس می شناسم که می گذرد. آموزش خوب است، زیرا می توانم ایده هایی به ذهنم برسند، و برای بیرون کشیدن آنها، واقعا سرگرم کننده است.

پرشیا: وضعیت فدراسیون فوتبال چگونه است؟

همه ما سال گذشته دیدیم که وضعیت فدراسیون بسیار آشفته بود و متاسفانه اتفاقات، عزل و نصب ها غیرمنتظره، ناهماهنگ و بدون برنامه بود. این تاثیر عمیقی بر فوتبال ملی و باشگاه ها داشته است.

فارس: به نظر شما بهترین رئیس فدراسیون کیست؟

اجازه بدهید اسمی نبرم اما من در زمان محمد دادکان در تیم ملی بودم و همیشه می گویم امیدوارم یکی مثل او در فدراسیون باشد چون می گویند دادکان نماد است. یک مدیر خوب افراد مهربانی که ذاتاً مدیر هستند با دانش خود می توانند در ورزش و فوتبال ما بسیار کمک کنند. مسئولان و نمایندگان مجلس همچنان باید آگاهانه چنین عواملی را در نظر بگیرند و فردی را انتخاب کنند. در این صورت فوتبال ما بسیار موفق خواهد بود.

فارس: ۵ سپتامبر روز انتخابات فدراسیون فوتبال است. به نظر شما چه کسی رئیس فدراسیون می شود؟

با توجه به اتفاقاتی که افتاده، مشخص نیست چه کسی می رود. مثل خیلی از کارهای ما که قابل محاسبه نیست و من هیچ نظری ندارم.

فارس: وضعیت تیم ملی برای جام جهانی چگونه است؟ به نظر شما دراگون اسکوک گزینه خوبی برای هدایت تیم ملی در این رقابت هاست؟

وضعیت تیم ملی در بازی های گذشته با توجه به نتایج بد نبود اما هنوز برای کیفیت تیم و کار تیمی جای کار زیادی وجود دارد. من برای شخصیت اسکوکی احترام زیادی قائلم و برای او احترام زیادی قائلم زیرا او تمام تلاشش را می کند و بهترین ارائه می دهد، اما برای حضور قدرتمند در جام جهانی به کار بیشتری نیاز داریم. من هم مثل خیلی از دوستان نمی گویم باید از گروه خارج شویم چون فوتبال ما خیلی از استانداردهای جهانی عقب است، اما باید سخت تلاش کنیم تا در جام جهانی آبرو داشته باشیم. با این حال وقت نداشتیم و سود زیادی از دست دادیم. متأسفانه این می تواند ضربه بزرگی برای ما در ورزش باشد.

فارس: بازیکنان استینگال را قبل از اعزام تیم به قطر و برگشت چطور می بینید؟

نمی‌خواهم موضوع را شخصی‌سازی کنم و نظر بدهم، اما مطمئنم شخصی که اکنون مسئول کارمند است و مشاوران و دستیارانش باید بهترین تصمیم را بگیرند و امیدوارم این کار را انجام دهند.

فارس: جایگاه ایران در پنجمین دوره جام جهانی قطر را چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا می توانیم از این گروه خارج شویم؟

یکی از سخت ترین بازی های بین المللی مقابل ما جام جهانی است. این در حالی است که به گفته کارشناسان در گذشته گروه ما گروه مرگ و سخت ترین بود. من همیشه گفته ام تیم هایی هستند که با آنها مشکل داریم یا در سرباره اگر بگویم فوتبال آنها با فوتبال ما همخوانی ندارد. اگر به قاره آسیا نگاه کنید، حتی اگر تیم هایی مانند عمان و بحرین را شکست دهیم، همیشه آنها را شکست می دهیم. الان هم با وجود این همه بازیکن ولزی و آمریکایی در لیگ برتر انگلیس، ذهنیت ناخودآگاه هر دو تیم شبیه انگلیس است. بسته به نوع بازی این تیم ها دچار مشکل می شوند. ولز تیم بسیار قدرتمندی است و بازی مقابل این تیم کار آسانی نیست. ولز سطح مراکشی است که فصل گذشته با آن بازی کردیم. اگرچه ما ۱-۰ مراکش را شکست دادیم، اما آنها خیلی به ما آسیب زدند. البته وضعیت تیم ملی در جام جهانی از نظر هماهنگی و کار تیمی خیلی بهتر از الان بود.

فارس: اگر می خواهید برای بهبود وضعیت فوتبال کشور تصمیمی بگیرید؟

من موضعی برای اظهار نظر در این مورد ندارم، اما اگر روزی بخواهم پیشنهاد یا نظر شخصی بدهم یا روزی برسد که مسئولیت آن بر عهده من باشد، حتماً با مشورت دلسوزان فوتبال، مردم، تغییرات کلی را انجام خواهم داد. . برای ورزش سخت کار کرده اند یا دانشی دارند.

پرشیا: موضوع بازگشت کارلوس کی روش به تیم ملی این روزها جدی شده است. به‌عنوان بازیگری که سال‌ها در آن کار کرده‌اید، چه نظری دارید؟

من هم این خبر را شنیده ام و نظرم در مورد بازگشت کی روش مثبت است. این نظر شخصی من است و امیدوارم هیچ کس دیگری به آن توجه نکند و بنابراین بهترین انتخاب کدام روش است.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید