سی تی آنژیوگرافی عروق کرونر


بیماری قلبی امروزه شایع است. دلیل آن مشخص است، به دلیل انسداد در سلول های قلب، رژیم غذایی نامناسب و سبک زندگی نامناسب، که منجر به افزایش بیماری های قلبی شده است. بنابراین در این مقاله با سی تی اسکن کرونر، نحوه انجام این تست و فواید آن آشنا می شویم. این مقاله را بخوانید تا در این مورد بیشتر بدانید.

توموگرافی کامپیوتری (CT) معاینه بای پس عروق کرونر چیست؟

پزشکان می گویند که هر دو سی تی اسکن عروق کرونر و آنژیوگرافی توموگرافی کامپیوتری کرونر همین آزمایش و تحت این آزمایش انسداد قلب بیمار بدون هیچ جراحی و ورود تشخیص داده می شود و به آن سی تی اسکن عروق کرونر می گویند.

سی تی آنژیوگرافی عروق کرونر

آیا اسکن کامپیوتری کرونر ایمن است؟

متخصصان قلب می گویند که توصیه می کنیم بیمار برای انجام این آزمایش به رادیولوژیست مراجعه کند، زیرا توموگرافی کرونر یک روش بسیار ایمن و مدرن است که در آن میزان انسداد، پلاک های کلسیفیه، انسداد سلول های خونی همراه با آناتومی وجود دارد. رگ های خونی قلب تشخیص داده می شود و پزشکان به ما می گویند که ابتدا یک مطالعه مسطح روی بیمار انجام می دهیم، جایی که بیماری را تشخیص می دهیم و با این کار به راحتی می توان فهمید که پلاک کلسیفیه کجاست و همچنین مقدار آن را می توان به راحتی تشخیص داد. این تست در زمان انجام این آزمایش، کارشناس پلاک های کلسیفیه را روی صفحه کامپیوتر خود شناسایی کرده است. به وضوح درصد انسداد موجود در سلول های خونی را نشان می دهد و تنها پس از آن پزشک درمان بیمار را آغاز می کند.

گزارش ظرف ۱-۲ ساعت دریافت می شود

کارشناسان می گویند رادیولوژیست ها این گزارش را ظرف دو ساعت ارائه می دهند. ضمن اینکه چقدر انسداد و چقدر هم عکس آن را ارائه نمی دهند. در چنین شرایطی تیم متخصص او را معاینه کرده و درمان بیمار را برایشان آسان می کند. نه تنها این که حتی یک فرد عادی نیز با دیدن این گزارش به راحتی می تواند آسیب های ناشی از انسداد قلب را درک کند.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/