سهم ۷۲ درصدی سرقت جنایی در سیستان و بلوچستان


به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، علی رحیمی در بازرسی از نقاط مختلف استان گفت: بیشتر این سرقت ها مربوط به سرقت های خرد، قطعات و لوازم خودرو و سرقت از منازل است. بی توجهی به اموال به عنوان یک هشدار احتیاطی و پیشگیرانه مهمترین دلیل این حادثه است و بسیاری از مسائل دیگر از جمله مشکلات اقتصادی در فراوانی این جرایم و همچنین عدم وجود قوانین پیشگیری کیفری بسیار پر رنگ است. و اصلاح غلات یکی دیگر از عوامل افزایش سطح سرقت در جامعه است.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: مبارزه با سرقت مستلزم عزم همگانی است و علاوه بر اقدامات پلیس برای رفع مشکلات اقتصادی و افزایش رفاه مردم، اشتغالزایی نیز وجود دارد. آیا سازمان معتادان متجاهر و افراد بی خانمان است. ، و بازنگری در قوانین محدود، سرقت و تشدید مجازات این جرم می تواند در پیشگیری از وقوع حوادث سرقت در سطح جامعه بسیار موثر باشد.

وی بر اهمیت نقش شهروندان در پیشگیری از سرقت تاکید کرد و گفت: شهروندان عزیز باید با رعایت دستورات پلیس در حفظ اموال خود نهایت دقت را داشته باشیم.

رحیمی از اهالی خواست تا تمامی اقدامات پیشگیرانه را برای جلوگیری از سرقت انجام دهند و در صورت مشاهده هرگونه حادثه مشکوک مراتب را به پلیس اطلاع دهند.

انتهای پیام/ ۳۱۳۹
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید