سلولیت را با ال کارنیتین و لیپوتروپیک ها کاهش دهید

برخلاف تصور رایج، شما می‌توانید سلولیت را از شکم، ران‌ها، باسن و هر جای دیگری از بدن خود بدون استفاده از کرم‌ها، روکش‌ها، لیزرها یا هر شکل مضحک دیگری برای درمان سلولیت کاهش دهید. کاهش طبیعی سلولیت را می‌توان از طریق مکمل‌های استراتژیک و ورزش کوتاه انجام داد که در واقع سلول‌های چربی بزرگ‌تری را که باعث سلولیت می‌شوند دستکاری می‌کنند و ظاهری «پنیر دلمه» ایجاد می‌کنند.

یک توضیح علمی، اما ساده در مورد سلول چربی، چگونگی ایجاد سلولیت را به تصویر می‌کشد. با این دانش و ابزار صحیحی که در اختیار دارید، به راحتی می توانید سلولیت را برای همیشه از بدن خود کم کنید! ببینید، سلولیت زمانی ایجاد می‌شود که چربی درون سلول‌ها قادر به «انتقال» به میتوکندری درون هر سلول نباشد. میتوکندری “کوره” سلولی است که به شما امکان می دهد چربی را در سطح مولکولی بسوزانید. به عبارت ساده، یک “در” وجود دارد که یک طرف سلول چربی (محل زندگی چربی) را از طرف دیگر جایی که میتوکندری زندگی می کند جدا می کند.

این “در” سلول چربی، با مواد مغذی مناسب، عموما باز می ماند. متأسفانه، منابع غذایی ما فاقد بسیاری از مواد مغذی است که بدن ما برای عملکرد صحیح به آنها نیاز دارد – از جمله انتقال چربی به میتوکندری. ماده مغذی که “در” سلول چربی را باز می کند و به شما امکان می دهد سلولیت را از بین ببرید، ال کارنیتین نام دارد. ال-کارنیتین به طور سنتی از گاوها و فرآورده های تغذیه شده با علف به دست می آید، اما ما دیگر آن را به وفور مانند لبنیات مصرف نمی کنیم. متأسفانه بدن ما مواد خام لازم برای تولید ال کارنیتین را به تنهایی ندارد، بنابراین باید خودمان آن را تکمیل کنیم.

اکنون ال-کارنتین تنها نیمی از معادله است. مسئله دیگر این است که چربی درون این سلول های سلولیت برای مدت طولانی غیرفعال بوده است که بسیار بسیار بزرگ است و نمی تواند از “در” سلول چربی عبور کند. این همان چیزی است که ظاهر سلولیت را ایجاد می کند. چربی به سمت مرزهای بیرونی سلول (همراه با آب) رانده می شود و باعث ایجاد “اثر موجی” می شود که روی پوست خود می بینید. بنابراین، چگونه چربی بزرگ را از درب سلول چربی وارد کنیم؟ ما باید آن را با چیزی به نام “لیپوتروپیک” تجزیه کنیم.

لیپوتروپیک ها برای تجزیه انواع خاصی از مولکول ها استفاده می شوند. صابون ظرفشویی نمونه ای عالی از لیپوتروپیک است که برای تجزیه و تمیز کردن چربی استفاده می شود. اگر به گریس زیر میکروسکوپ نگاه کنید، ساختار مولکولی عظیمی دارد. به همین دلیل است که به هر چیزی که لمس می کند می چسبد. صابون ظرفشویی چربی را “امولسیون” می کند (آن را به قسمت های کوچکتر می شکند) به طوری که می توان آن را پاک کرد. این همان کاری است که یک مکمل لیپوتروپیک موثر با چربی در بدن انجام می دهد. مولکول‌های چربی بزرگ‌تر را می‌شکند تا بتوانند از درب سلول چربی (که توسط ال کارنیتین باز شده است) قرار بگیرند و برای سوزاندن به میتوکندری فرستاده شوند. این فرآیند نحوه کاهش سلولیت به درستی است.

اکنون، این چربی تازه در دسترس تنها در صورتی سوزانده می شود که ورزش به روش صحیح انجام شود. بنابراین، توصیه می کنیم با استفاده از ال-کارنیتین و لیپوتروپیک، تمرینات کوتاه مدت و با شدت بالا را در حالت ناشتا (معده خالی) انجام دهید. این تضمین می‌کند که بدن شما کالری‌هایی را که اخیراً خورده‌اید برای انرژی مصرف نمی‌کند، بلکه بلافاصله به دنبال چربی کوچک‌تری می‌رود که اکنون می‌تواند از درب سلول‌های چربی عبور کند و به میتوکندری برسد تا به عنوان منبع انرژی استفاده شود. اگر این استراتژی منحصر به فرد را دنبال کنید، قطعا سلولیت را از دست خواهید داد و یک قدم به بهترین اندام و زندگی خود نزدیکتر خواهید شد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر