ریاض سه فرد و دو نهاد یمنی را در لیست تروریستی قرار داده است


به گزارش خبرگزاری فارس، دستگاه های امنیتی عربستان سعودی روز سه شنبه مدعی شدند نام گروه ها و افراد مختلف را به فهرست تروریست ها اضافه کرده اند.

شبکه خبری العربیه گزارش داد که سازمان امنیتی عربستان سعودی روز سه شنبه هشت فرد و هفت سازمان را به فهرست تروریستی خود اضافه کرد. ریاض مدعی است که این افراد و سازمان ها از انصارالله در یمن حمایت می کنند.

بر اساس بیانیه وزارت کشور عربستان سعودی، ادعای انصارالله مبنی بر ارتباط با ایران و حمایت از جنبش و همچنین ارتکاب جنایات به اصطلاح تروریستی موجب صدور این حکم شد.

به گزارش خبرگزاری سعودی، ریاض قصد دارد از این اقدامات برای مهار نفوذ انصارالله و هدف قرار دادن افراد و سازمان های کلیدی حامی مالی این گروه استفاده کند. عربستان بدون اشاره به جنایات خود در یمن مدعی است که اقدامات انصارالله منافع یمن را به خطر می اندازد.

بر اساس مقررات ضد تروریسم و ​​ضد مالی عربستان سعودی، هر کسی که به حمایت از تروریسم در آن کشور متهم شود، تمام دارایی هایش مصادره می شود.

این اتهامات در حالی مطرح می شود که عربستان سعودی به همراه ایالات متحده از حامیان اصلی تروریسم در خاورمیانه و سراسر جهان هستند.

ریاض افراد زیر را به فهرست تروریست های خود اضافه کرده است: «صالح بن محمد بن حمد بن شجاع»، «نبیل بن عبدالله بن علی الوزیر»، «اسماعیل بن ابراهیم الوزیر»، «قصی بن ابراهیم الوزیر». ، «علی بن نصیر قرش» زید بن علی بن یحیی الشرفی، عبدالله بن ابکر عبدالباری و صدام بن احمد بن محمد الفقیه. همه آنها اتباع یمنی هستند.

سازمان هایی که عربستان سعودی به فهرست تروریست های خود اضافه کرده است عبارتند از: شرکت بازرگانی و نفت سام اویل، موسسه بازرگانی الزهرا، الیمن الایمان و الذهب الاسود، واردکننده نفت، جاده سالم. شرکت بازرگانی، شرکت خدمات، شرکت نفت آبکار، شرکت صنعت نفت الفقیه، شرکت بین المللی دخانیات صبا، شرکت اویل پرایم، شرکت بازرگانی ابوت یمن و شرکت سهری. دفتر مرکزی این شرکت ها و بنیادها در یمن است.

هفته گذشته، اعضای مرکز مبارزه با تامین مالی تروریسم، که عربستان سعودی یکی از اعضای آن است، ۹ فرد و سه گروه را به فهرست تروریست های خود اضافه کردند. در این فهرست سه تن از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز حضور دارند. دو نفر از آنها ایرانی و بقیه لبنانی هستند.

انتهای پیام/.
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید