ریاض از حج به عنوان ابزاری برای نزدیک کردن آمریکا و صهیونیست ها به یکدیگر استفاده می کند


به گزارش خبرگزاری فارس، مدیریت کل مسجدالحرام و مسجد النبی عربستان سعودی اعلام کرد که محمد بن عبدالکریم آل عیسی یکی از اعضای هیئت علمای برجسته بوده است. دبیرکل اتحادیه جهان اسلام برای دعای روز عرفه منصوب شد.

پایگاه خبری میرور الجزیره گزارش داد که این انتخاب در زمانی انجام شد که صهیونیست ها بیشترین رضایت را داشتند. چرا که العیسی یکی از حامیان رژیم سعودی است که با هماهنگی با منافع رژیم صهیونیستی و عادی سازی آن در عرصه دین و تبلیغ فعالیت می کند و از طریق دین و عقیدتی وارد میدان می شود.

به گزارش المراح، انتصاب حضرت عیسی برای ایراد خطبه در روز عرفه در موسم حج امسال می تواند از رویکرد کلی محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به رژیم صهیونیستی جدا باشد. علاوه بر این، الیس قصد دارد بهترین شرایط ممکن را برای سفر بعدی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا فراهم کند.

بر اساس این گزارش، «العیسی» مردی است که در سال نهم سر و صدای زیادی به راه انداخت تا برای قربانیان ادعایی هولوکاست دعا کند. او گفت که در کنار “برادران یهودی” خود خواهد ماند و “برخی تلاش می کنند تاریخ را نادرست معرفی کنند و ادعا می کنند که هولوکاست درست نیست، اما این بدترین جنایت در تاریخ بشریت ماست. ما با این دروغگویان برخورد خواهیم کرد.” باهاش ​​روبروشو. ” این اظهارات صهیونیست ها به گرمی مورد استقبال قرار گرفت.

الجزیره میرر پس از این ادعا، رژیم صهیونیستی خواستار گفتگو و ارتباط اعراب و یهودیان شد و گزارش داد که این حوادث در زمانی رخ داده است که ریاض به ساکنان جزیره سعودی اجازه ابراز عقاید سیاسی و عبادت آزادانه خود را نمی دهد. عربستان سعودی همچنین صدها عالم دینی، متفکر و سیاستمدار را بازداشت کرده و گروه های مقاومت را که دشمن صهیونیست ها هستند، گروه های تروریستی خوانده است. عربستان سعودی حتی برخی از مسلمانان از جمله ایرانیان را از انجام مراسم حج منع می کند. همانطور که در سال ۲۰۱۶ این موضوع اتفاق افتاد.

به گزارش این پایگاه خبری، ریاض حتی به مراسم برائت از مشرکان که یکی از ارکان حج برای شیعیان است، اعتراض دارد و از برگزاری آن جلوگیری می کند. العیسی نیز یکی از معدود افراد حلقه محدود حامیان بن سلمان است و در حال اجرای برنامه های وی برای در نهایت زمینه سازی برای روابط آزاد و همه جانبه با صهیونیست ها است.

بر اساس این گزارش، با روی کار آمدن بن سلمان، ستاره العیسی شروع به درخشش کرد و همواره بر اساس برنامه سیاسی خود حرکت کرد که منجر به عادی سازی روابط با تل آویو شده است. به همین دلیل است که العیسی نه تنها اجازه داد تا با صهیونیست ها ارتباط برقرار کند، بلکه اقدامات او بیانگر درک عربستان از دین است. زیرا این کشور پس از جنایت مقاومت آن را حرام اعلام کرد.

مره الجزیره در ادامه می نویسد عملیات السیسی نشان می دهد که آل سعود قصد دارد از دین و سیاست برای اجرای نقشه های شوم خود استفاده کند و این کار با همکاری صهیونیست ها و با ارتکاب جنایت مقاومت انجام شده است. هرگونه همراهی جامعه جهانی اسلام با سیاست را رد می کند و نقش صلح را تنها برای اسلام می داند.

رابرت ساتلوف، پژوهشگر گرما در اندیشکده و مرکز تحقیقات آمریکایی و در حال حاضر مدیر اجرایی انستیتوی مطالعات شرقی واشنگتن درباره به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی سوال کرد که حضرت عیسی در پاسخ گفت که جهان اسلام جامعه متعهد به صلح است، نه یک بنیاد سیاسی. ساتلوف گفت که پاسخ الیزا حیرت انگیز بود. زیرا انتظار داشت مقامات سعودی این اقدام را محکوم کنند.

بر اساس این گزارش، العیسی در روز عرفه امسال خطبه و دعا خواهد کرد که گامی مهم رو به جلو در رژیم سعودی و نتیجه تدارکات وی برای عادی سازی عرفه است. روابط با صهیونیست ها او همچنین ممکن است در سخنرانی امسال خود بگوید که “هر اقدام خشونت آمیز یا تروریستی که بخواهد خود را از طریق اسلام توجیه کند مردود است، زیرا اسلام دینی است که ربطی به سیاست ندارد.”

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید