رژیم کتو چیست؟

رژیم کتو شامل استفاده طولانی مدت با کربوهیدرات بسیار کم (بیش از ۳۰ گرم در روز) تا تقریباً صفر گرم در روز و به حداکثر رساندن چربی به سطح واقعاً بالا (به حدی که می تواند تا ۶۵٪ از آن را تشکیل دهد) است. کربوهیدرات). مقدار درشت مغذی هایی که هر روز می خورید.) ایده این است که بدن خود را در حالت کتوز قرار دهید. در این حالت کتوز، بدن قرار است تمایل بیشتری به استفاده از چربی برای انرژی داشته باشد – و تحقیقات می‌گویند که دقیقاً این کار را انجام می‌دهد. خالی کردن ذخایر گلیکوژن کربوهیدرات/کبد و سپس روی آوردن به چربی ها برای سوخت به این معنی است که در نهایت باید از بین برید.

سپس از دوشنبه تا شنبه ساعت ۱۲ ظهر (بعد از ظهر) (یا شنبه ساعت ۷ بعد از ظهر، بسته به نسخه ای که می خوانید) آن پلتفرم را دنبال کنید. سپس از این زمان تا ساعت ۱۲ نیمه شب یکشنبه (حتی بعد از ۳۶ ساعت) کربوهیدرات های عظیم را افزایش دهید…

(بعضی می گویند، و این نیز با توجه به تیپ بدنی شما مشخص خواهد شد، که می توانید آجیل را در کربوهیدرات بخورید و هر چه می خواهید بخورید، و سپس عاقل ترهایی هستند که – به نظر من – تجویز می کنند که کربوهیدرات های تمیز را حتی در حین غذا خوردن حفظ کنید. کربوهیدرات ها.)

بنابراین محاسبه اعداد شما به سادگی زیر است …

محاسبه میزان نگهداری مورد نیاز کالری روزانه…

(اگر به دنبال کاهش سریع هستید، از ۱۳ استفاده کنید- من آن را توصیه نمی کنم، اگر می خواهید چربی بیشتری از بدنتان کم کنید، از ۱۵ استفاده کنید و اگر واقعاً می خواهید توده عضلانی بدون چربی را حفظ کنید یا احتمالاً به دست آورید، از ۱۷ استفاده کنید)

وزن بدن بر حسب پوند x 15 = a

پروتئین در روز: ۱ گرم به ازای هر وزن بدن بر حسب پوند = B

Bx4 = c (c = تعداد کالری اختصاص داده شده به پروتئین مصرفی روزانه).

ac = d (d = مقدار کالری که باید به مصرف چربی اختصاص داده شود).

D/9 = گرم چربی در روز مصرف شود.

محاسبه نهایی باید عدد بسیار بالایی را برای میزان مصرف چربی در اختیار شما بگذارد.

حالا برای کسانی که در مورد سطح انرژی فکر می کنند … مخصوصاً برای تمرین، زیرا کربوهیدرات وجود ندارد، با چربی زیاد در رژیم غذایی شما کاملاً احساس سیری می کنید و چربی منبع سوخت بسیار خوبی برای بدن شما است. (یک تغییری که انجام دادم این بود که حدود یک ساعت قبل از تمرین فیله های ماهی خوب می خوردم و متوجه شدم که انرژی کافی برای انجام تمریناتم را به من می دهد.) ۳ ساعت غیر از تمرین در حالی که من بعد از ۲-۳ ساعت تمرین چربی نخواهم داشت زیرا می خواهم جذب سریع و جریان خون بعد از آن را داشته باشم، مشکلی نمی بینم که سرعت همه چیز را قبل از تمرین کاهش دهم تا بدنم بتواند به یک منبع انرژی دیر هضم دسترسی پیدا کند.

ادامه با دستورالعمل های کلی …

برخی هستند که می گویند خوردن ۳۰ گرم کربوهیدرات بلافاصله بعد از تمرین – به اندازه ای که سطح گلیکوژن کبد شما را پر کند. سپس کسانی هستند که می گویند داشتن چنین چیزی می تواند شما را از حالت کتوزیس خارج کند – حالتی که می خواهید حفظ کنید. از آنجایی که در ۸ سال گذشته تمرینات پس از تمرین را انجام داده ام، تصمیم گرفتم مسیر “بدون تمرین بعد از تمرین” را امتحان کنم! من فکر می کنم من هم ممکن است تلاش کنم!

در طول دوره کربوهیدراتم – برای کسانی که می‌خواهند بدانند که شما می‌توانید تناسب اندام داشته باشید و چیزهایی را که می‌خواهید بخورید (در حد اعتدال) – در ۶ هفته اول با آنچه در این دوره می‌خورم راحت خواهم بود، اما بعد از آن برای ۶ هفته آینده فقط کربوهیدرات تمیز می خورم.

من همچنین دوست دارم مطمئن شوم که اولین تمرین هفته – مانند تمرین صبح دوشنبه – یک ساعت کاری طولانی خوب است، بنابراین از قبل شروع به قطع گلیکوژن کبد می کنم.

من همچنین مطمئن می شوم که آخرین تمرین واقعا طاقت فرسا را ​​در روز شنبه قبل از افزایش کربوهیدرات انجام دهم.

و من مقدار زیادی ماهی، تخم مرغ، روغن زیتون و گوشت گاو می خورم!

مقاله ارائه شده توسط www.healthelements.net/blog/what-is-keto/

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر