رژیم ویژه K: مزایا و معایب

شرکت تولید کننده غلات Kellogg’s ایده رژیم غذایی جدیدی به نام رژیم ویژه K را ارائه کرده است که موضوع بحث بین متخصصان تغذیه در مورد اثربخشی و مزایای سلامتی آن بوده است. این یک رژیم غذایی بسیار ساده است که به اندازه اکثر رژیم های معمولی محدود کننده نیست. ایده اصلی این رژیم این است که به مدت ۲ هفته باید غلات مخصوص کلوگ را برای صبحانه و ناهار یا شام بخورید. وعده سوم شما می تواند هر چیزی باشد، به شرطی که یک وعده غذایی متعادل باشد. خوردن میان وعده ممنوع نیست، اگرچه توصیه می شود برای نتیجه بهتر به میوه ها و سبزیجات پایبند باشید یا از میان گزینه های میان وعده با نام تجاری Special K انتخاب کنید. مانند هر رژیم دیگری، نظرات مختلفی در مورد این برنامه غذایی وجود دارد. اگر مزایا و معایب آن را مطالعه کنید، راحت تر تصمیم می گیرید که آیا این رژیم برای شما مناسب است یا خیر.

صعودی

اگر به دنبال یک راه حل سریع برای کاهش وزن هستید، رژیم Special K گزینه خوبی است. این رژیم به گونه ای طراحی شده است که شما را در عرض ۲ هفته تا ۶ پوند وزن کم می کند. اگر به شدت از آن پیروی کنید، ممکن است بتوانید شلوار جین را بپوشید که سایز کوچک‌تری دارند یا وزن اضافه‌ای را که در تعطیلات به دست آورده‌اید از دست بدهید. این همچنین می تواند نقطه شروعی برای سهولت در یک سبک زندگی سالم باشد. یکی دیگر از خوبی های آن این است که خیلی محدود کننده نیست. هنوز هم می توانید از میان وعده ها و نوشیدنی های معمول خود لذت ببرید. با جایگزینی ۲ وعده غذایی با غلات و شیر بدون چربی، در حال حاضر کالری و چربی دریافتی خود را در طول مدت رژیم کاهش می دهید، اما همچنان مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را دریافت می کنید. پیروی از آن ساده و نگهداری آن آسان است، بنابراین نگرانی کمتری در مورد افتادن از واگن وجود دارد.

پایین دست

رژیم ویژه K برای برنامه های کاهش وزن طولانی مدت توصیه نمی شود. در واقع، رفتن بیش از دوره ۲ هفته دلسرد شده است. اگر به دنبال کاهش وزن بیشتر به صورت مداوم هستید، به جای آن گزینه های رژیم غذایی دیگر را در نظر بگیرید. این خطر وجود دارد که پس از بازگشت به عادات غذایی عادی، تمام وزن از دست رفته را به دست آورید. همچنین، غلات و محصولات Special K آنقدرها که تصور می شود فیبر بالایی ندارند، زیرا بر پایه غلات کامل نیستند. برای جلوگیری از یبوست، ممکن است مجبور باشید با خوردن بیشتر میوه ها، سبزیجات و سایر غذاهای غنی از فیبر، آن را جبران کنید.

برخی از مردم این رژیم را یک ترفند بازاریابی برای فروش بیشتر غلات و محصولات میان وعده می دانند. با این حال، این توسط تحقیقات انجام شده در دانشگاه Loughborough در انگلستان پشتیبانی می شود و تعدادی داستان موفقیت از افرادی که آن را امتحان کرده اند وجود دارد. هنوز هم بهتر است قبل از شروع رژیم خاص K یا هر رژیم دیگری با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر