رژیم لیموناد چگونه کار می کند

طی چند سال اخیر، محبوبیت رژیم لیموناد به طور پیوسته افزایش یافته است، حتی بیشتر به دلیل تأیید چندین سلبریتی. اما این رژیم دقیقا چیست و چگونه عمل می کند؟ اصول بسیار ساده هستند، بنابراین من سعی خواهم کرد به این سؤالات پاسخ دهم و امیدوارم هرگونه سردرگمی یا تصورات غلط را برطرف کنم.

رژیم غذایی لیموناد، که به عنوان پاکسازی اصلی نیز شناخته می شود، در سال ۱۹۴۱ توسط یکی از طرفداران زندگی طبیعی، استنلی باروز، ایجاد شد. باروز برنامه سم زدایی خود را به عنوان یک رژیم پاکسازی و کاهش وزن توصیف کرد که سموم مضر را از بین می برد، انرژی را افزایش می دهد، زخم ها را درمان می کند و انبوهی از مزایای سلامتی دیگر را ارائه می دهد.

اصول رژیم لیموناد

مراحل اساسی این رژیم غذایی محبوب شامل نوشیدن لیموهای ارگانیک تازه فشرده، آب، شربت افرا ارگانیک و فلفل کاین ارگانیک است. این به مدت ۱۰ روز یا بیشتر بدون غذا به طور متوالی مصرف می شود. علاوه بر این، شستشوی روزانه با آب نمک و/یا یک چای ملین گیاهی نیز توصیه می شود.

لیموها آب مرکبات را به دلیل خواص پاک کنندگی آن فراهم می کند، شربت افرا خالص مواد معدنی و ویتامین های متعددی را تامین می کند، در حالی که فلفل هندی نه تنها بسیاری از ویتامین های B و C را فراهم می کند، بلکه مخاط را شل می کند و بدن را گرم می کند. شستشوی آب نمک و چای گیاهی به روده بزرگ کمک می کند تا زباله های ناخواسته را تخلیه کند.

روزانه حدود ۶ تا ۱۲ لیوان لیموناد مصرف می شود. بعد از روز سوم یا بیشتر، سیستم گوارشی از کار می افتد و بدن به کار دفع سموم می پردازد. روز یازدهم روزه با آب پرتقال تازه و ارگانیک افطار می شود.

فواید رژیم لیموناد

علاوه بر اینکه یک کمک موثر در کاهش وزن و دفع سموم انباشته شده از بدن است، فواید این رژیم با کاهش میل به بسیاری از مواد و عادات مضر مانند الکل و سایر داروها، کافئین، تنباکو و پرخوری مرتبط است.

همچنین نشان داده شده است که این رژیم برای از بین بردن مخاط اضافی و احتقان، بهبود تمرکز، پاکسازی شرایط پوستی و کاهش یا معکوس کردن علائم بسیاری از بیماری های مزمن است.

جایگزین رژیم غذایی لیموناد

با این حال، برای بسیاری از افراد پیروی از رژیم غذایی مطابق با تجویز مشکل است. نخوردن غذای جامد به مدت ۱۰ روز یا بیشتر مستلزم نظم و انضباط زیادی است و می تواند عوارض جانبی ناخوشایندی ایجاد کند. بسیاری از افراد وقت کافی برای تهیه تمام مواد تشکیل دهنده چند بار در روز ندارند. به همین دلیل، یک قرص رژیمی لیموناد ساخته شد که فواید یکسانی را ارائه می دهد، اما همچنان باید با یک برنامه غذایی خاص و برنامه ورزشی همراه باشد.

فرقی نمی‌کند قوانین سخت‌گیرانه‌تر برنامه اصلی را انتخاب کنید یا جایگزین ساده‌تر مکمل مدرن امروزی، مطمئناً از اثرات شگفت‌انگیز این رژیم غذایی بسیار مؤثر بهره‌مند خواهید شد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر