روسیه خواستار توقف حملات هوایی اسرائیل در سوریه شده است


به گزارش خبرگزاری فارس، دیمیتری پولیانسکی، معاون نماینده روسیه در سازمان ملل متحد گفت: غرب مانع از صدور بیانیه شورای امنیت در محکومیت حملات هوایی موقت اسرائیل به فرودگاه بین المللی دمشق شده است که توسط روسیه ارائه شده است.

پولینسکی به شورای امنیت گفت: «ما متاسفیم که پیش‌نویس بیانیه شورای امنیت که برای مطبوعات تهیه کرده بودیم، به دلیل موضع سیاسی و حزبی هیئت‌های غربی مسدود شد.

وی بامداد پنجشنبه به نقل از سایت ریانووستی گفت: ما بارها بر این باور بوده ایم که رفتار سیاسی شما در اصول شما منعکس شده است.

ریانووستی که نسخه ای از این بیانیه را دریافت کرده است، گزارش داد که این بیانیه حمله هوایی اسرائیل به فرودگاه بین المللی دمشق در ۱۰ ژوئن را محکوم می کند.

این دیپلمات روسی با بیان اینکه کشورهای غربی به حمایت از تروریست ها در سوریه ادامه می دهند، گفت: آنها از تروریست ها برای اهداف ژئوپلیتیکی خود استفاده می کنند.

اوضاع میدانی در سوریه همچنان متشنج است و تهدیدهای اصلی امنیت سوریه و منطقه مربوط به ادامه حضور تعداد زیادی از تروریست ها در مناطق تحت کنترل دمشق از جمله ادلب و العلال است. “

ریانووستی به نقل از وی گفت: روسیه ریشه های این وضعیت انفجاری را ادامه تمساح غربی با عناصر تروریستی می داند که سعی می کنند از آن برای اهداف ژئوپلیتیکی خود استفاده کنند.

در این رابطه، ما معتقدیم که راه حل بحران سوریه در پایان دادن به حضور غیرقانونی نیروهای خارجی در نقض حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری عربی سوریه و همچنین تکرار اسرائیل است. حملات هوایی در حال متوقف شدن است. بدون قید و شرط. ” او گفت..

پیش از این، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، از شورای امنیت خواسته بود تا قطعنامه پایان حاکمیت سوریه را تمدید کند و گفت میلیون ها سوری به کمک بین المللی نیاز دارند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ص
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید