رد همه پرسی استقلال اسکاتلند؛ حزب محافظه کار نیز از جانسون حمایت نکرد


به گزارش خبرگزاری فارس، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس که با بحران استعفا در کابینه مواجه است، برگزاری همه پرسی استقلال این کشور از انگلیس را تکذیب کرد.

جانسون صبح پنجشنبه در نامه ای به نیکولا استورجن نخست وزیر اسکاتلند گفت: اکنون زمان برگزاری همه پرسی استقلال این منطقه نیست.

استورجن پیش از این گفته بود که زمان استقلال اسکاتلند فرا رسیده است و ممکن است در اکتبر سال آینده همه پرسی درباره این موضوع برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، نخست وزیر بریتانیا مدعی شد: از آنجایی که کشور ما با چالش‌های بی‌سابقه‌ای در داخل و خارج از کشور مواجه است، من نمی‌پذیرم که اکنون زمان همه‌پرسی است.»

اما نخست وزیر اسکاتلند در پاسخ به اصرار جانسون تاکید کرد که دموکراسی اسکاتلند توسط آن نخست وزیر یا هر نخست وزیر دیگری در لندن گروگان گرفته نخواهد شد.

در همان زمان، از لندن گزارش شد که از ۹ عضو حزب محافظه کار که در جلسه “کمیته سال” شرکت کردند، تنها یک نفر در رهبری جانسون بود.آس در حمایت از آن صحبت کرد. حزب و نخست وزیر بریتانیا.

به گزارش سایت رایان نیوز، با توجه به اینکه حدود هفت نماینده پارلمان بریتانیا از حزب محافظه کار در این نشست حضور داشتند، حمایت یکی از این نمایندگان به هیچ وجه برای جانسون اتفاق خوبی نبود.

بر اساس قوانین فعلی بریتانیا، دومین رای عدم اعتماد به نخست وزیر باید حداقل یک سال پس از رای قبلی گرفته شود. در همین حال، جانسون از رای عدم اعتماد قبلی در ماه مه با حمایت ۲۱۱ نماینده حزب و ۱۴۸ مخالف، فرار کرد.

تایمز همچنین گزارش داد که جانسون به وزرای کابینه خود گفته است که از سمت نخست وزیری استعفا نمی دهد زیرا معتقد است این امر منجر به ماه ها هرج و مرج و بی ثباتی خواهد شد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید