رئیس جمهور قزاقستان وارد روسیه شد


به گزارش خبرگزاری فارس از دوشنبه، قاسم جمرات تاکایف رئیس جمهور قزاقستان به دعوت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای شرکت در هفتمین مجمع جهانی اقتصاد عازم روسیه شده است.

قربانقلی بردی محمداف، رئیس جمهور قزاقستان قرار است در نیمه اول امروز با سران تاتارستان و باشقورتستان، رستم مینیخانوف و رادی خبیروف، گفتگوهای دوجانبه داشته باشد.

تاکایف در هفتمین مجمع عمومی مجمع جهانی اقتصاد سن پترزبورگ سخنرانی می کند.

سفر رئیس جمهور قزاقستان با دیدارهای دوجانبه با رئیس جمهور روسیه به پایان می رسد.

موضوع کنفرانس بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ امسال “دنیای جدید – فرصت های جدید” است. بررسی چالش های پیش روی روسیه در طرح تجاری، نظم جدید اقتصادی و وظایفی که در رابطه با ایجاد آن برای اقتصاد روسیه ایجاد شده است.

علاوه بر این، در این کنفرانس توسعه انرژی و امنیت انرژی، روندهای استراتژیک برای توسعه مراقبت های بهداشتی مدرن، امنیت تجاری در روسیه و خارج از کشور، امنیت غذایی روسیه و سایر موضوعات مورد بحث قرار خواهد گرفت.

در چارچوب این کنفرانس نیز مانند سال های گذشته مذاکرات تجاری بین دو کشور انجام خواهد شد. در حاشیه این کنفرانس، دیدارهایی بین نمایندگان جمهوری اسلامی ایران، چین، مصر، ترکیه، کشورهای آفریقایی و محافل تجاری روسیه و کشورهای مهمان از جمله آمریکای لاتین و آسه آن در نظر گرفته شده است.

کنفرانس جهانی اقتصاد سن پترزبورگ – ۲۰۲۲ با حضور نمایندگانی از بیش از ۱۲۰ کشور برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ح
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید