رئیسی: حمایت مجلس شرط موفقیت برنامه ها و سیاست های دولت است


به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، آیت الله رئیسی در دیدار با نمایندگان استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و یزد بر عزم جدی دولت برای دوری از عرصه های سیاسی تاکید کرد و افزود: در گذشته برخی مشکلات در روابط دولت و مجلس خشم مردم را برانگیخته است و این دولت اجازه تکرار این کاستی ها را نخواهد داد. دولت مردمی پشیمان خواهد شد که دولت و مجلس به جای انجام کار مردم، پنهان کاری می کنند و آن را در دل بدخواهان می گذارد و تمام تلاش خود را می کند تا از طعم شیرین مردم برخوردار شود. سرویس

مجوزهای تورهای استانی مسئولیت توسعه متوازن و عادلانه استان ها را بر عهده دارند

رئیس جمهور حضور اعضای مجلس نمایندگان را شرط موفقیت سیاست ها و برنامه های کلان کشور خواند و گفت: امیدواریم نمایندگان تلاش ها و دستاوردهای دولت را به آرای مردم بیان کنند چرا که اینها تنها دستاوردهای مردم هستند دولت بخشی از دستاوردهای جمهوری اسلامی است و همه ابعاد نظام حاکمیتی مورد توجه قرار گرفته است.

آیت الله رئیسی با اشاره به تصمیمات و مصوبات دولت در سفرهای استانی برای توسعه متوازن و عادلانه استان های کشور گفت: پس از پیگیری جدی اجرای مصوبات سفرهای استانی، در مرحله دوم اقدامات بیشتری انجام خواهیم داد. . . زمان طراحی گام های موثر برای توسعه و تغییر استان هاست.

رئیس جمهور به برنامه دولت برای ایجاد بودجه برای تأمین عدالت در ولایات اشاره کرد و افزود: دولت بودجه این ولایات را در بودجه سال ۱۴۰۱ گنجانده است که متأسفانه در ولسی جرگه تصویب نشد، اما تصویب نشد. آن را در بودجه لحاظ خواهیم کرد. در سال ۱۴۰۲ دوباره در قانون بودجه تأسیس این پول.

بازارچه های مرزی فرصت ارزشمندی برای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در مناطق مرزی و تقویت روابط همسایگی است.

در این بررسی ایجاد اشتغال در استان های مرزی و تقویت زندگی مرزنشینان از دغدغه های مشترک رئیس جمهور و مهمانان وی بود. آیت الله رئیسی در تشریح برنامه های دولت در این زمینه از عزم دولت برای فعال سازی بازارچه های مرزی خبر داد و افزود: دولت مردم مرزها را فرصتی ارزشمند می داند و با استفاده از ظرفیت های خود موجب توسعه اقتصاد منطقه می شود. ایجاد شغل. مناطق مرزی، و پیوندها و ارتباطات، همسایگی را تقویت می کند.

آیت الله رئیسی درباره مشکلات ناشی از کم آبی در کشور که مورد بحث نمایندگان منطقه قرار گرفت، گفت: مدیریت صحیح منابع آب در کاهش تنش آبی در استان های مختلف موثر خواهد بود. این کار توسط وزارت نیرو برای رفع کمبود آب و برق آغاز شد و امسال شاهد کمترین میزان قطعی برق بودیم.

رئیس جمهور با اشاره به برخی تاخیرها در توسعه شبکه تولید برق در گذشته گفت: وزارت نیرو تاکنون تلاش کرده تا با استفاده از انرژی خورشیدی این مشکل را حل کند تا از تکرار آن جلوگیری شود. تفکیک انرژی و برق مصرفی واحدهای صنعتی بزرگ و صنایع سنگین، قطع برق در تابستان و جبران تاخیر در تامین برق در سایر نقاط.

دولت مردمی در حل مشکلات کشور تعلل نکرده و به هیچ عامل و بهانه ای تکیه نکرده است.

آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه دولت مردمی در حل مشکلات کشور تعلل نکرده و به هیچ دلیل و بهانه ای وابسته نیست، برنامه ریزی ها دنبال می شود. مدیریت صحیح منابع آب، تامین آب ژرف، انتقال آب از دریا و تامین حق آبه کشور از همسایگان اقدامات کوتاه مدت و بلندمدتی است که برای رفع مشکلات کم آبی انجام می شود.

در ادامه این جلسه رئیس جمهور و نمایندگان در خصوص خسارات ناشی از سیل اخیر در برخی استان های کشور بحث و تبادل نظر کردند. دکتر رئیسی در این خصوص گفت: میزان خسارت در دست بررسی است و دولت به زودی تسهیلات لازم را برای جبران این سدها فراهم می کند تا در اسرع وقت نسبت به رفع سیلاب ها اقدام کنند.
در این دیدار که دهمین دیدار آیت الله رئیسی با نمایندگان شوراهای استانی شورای اسلامی، رئیس دفتر رئیس جمهور، غلامحسین اسماعیلی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، سید مسعود میرکاظمی و سید بود. محمد حسینی نیز حضور داشتند معاون پارلمانی رئیس جمهور و سید صلاح مرتضوی رئیس اجرائیه نیز حضور داشت و درخواست ها، نظرات و دغدغه های نمایندگان حاضر در جلسه را ثبت کرد.

همزمان با نشست نمایندگان استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و یزد، نمایندگان ۳۱ استان کشور حداقل یک بار در قالب نشست نمایندگان شوراهای استانی با رئیس جمهور دیدار کرده اند. وی نقطه نظرات و دغدغه های آنان را با اعضای شورای اسلامی در میان گذاشت.

در این بررسی که به مدت سه ساعت و نیم به طول انجامید، پیش از سخنان رئیس جمهور، نمایندگان استان های کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و یزد به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص خسارات ناشی از سیل اخیر و اجرای طرح ها پرداختند. تصمیمات شوراهای ولایتی ارائه شد وی از مشکلات کم آبی، ضرورت تفویض اختیارات، اختیارات بیشتر به استانداران و مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت.
در ادامه فرمانداران چهار استان به تشریح برنامه ها و اقدامات خود در راستای تسریع در توسعه استان ها در چارچوب حوزه انتخابیه خود پرداختند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید