دولت ۲ میلیارد تومان برای بازسازی مناطق زلزله زده استان هرمزگان اختصاص می دهد


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، اکبر نکزاد رئیس بنیاد مسکن کشور شامگاه یکشنبه در گفت و گو با اصحاب رسانه اعلام کرد: همه مردم شاهد این حرکت هستند. نیروهای سپاه و هلال احمر و حدود هفت نفر که زیر گل و لای گیر کرده بودند زنده زنده نجات یافتند.

وی با اشاره به اینکه امدادرسانی به زلزله زدگان هرمزگان با استقبال خوبی مواجه شده است، تصریح کرد: زیربنای ساخت خانه ها با امدادگران بوده و روند ثبت پرونده زلزله زدگان در روستاها را آغاز کرده اند. .

وی گفت: چهار مورد در روستاهای زلزله زده استان هرمزگان و حدود پنج مورد در شهرستان ها به ثبت رسیده است. ستاد حوادث امروز یکشنبه.

نکزاد درباره کندی روند بازسازی در مناطق زلزله زده هرمزگان افزود: مشکلات زیادی در این منطقه وجود دارد. طبق قانون در روند بازسازی، ما قدرتی نداریم که شهروندان را مجبور به ایجاد هر نوع معیاری کنیم.

وی افزود: پیشنهاد بنیاد مسکن برای ساخت مسکن در مناطق روستایی زلزله زده استان هرمزگان ۳ میلیون تومان وام و ۳ میلیون تومان کمک بلاعوض بود، بنابراین برای زلزله زدگانی که پرونده دارند. ، اعلام می شود. مستند شده که این ۲۵۰ میلیون تومان صرف ساخت و ساز، واحد ۶۰ متری روستا می شود و نمی توانیم شهرنشینان و روستاییان را مجبور به ساخت و ساز در متراژ مشخصی کنیم.

رئیس بنیاد مسکن گفت: برخی از شهروندان درآمد نقدی دارند و مدعی ساخت یک واحد ۱۰۰ متری هستند اما برخی از آنها در تامین درآمد نقدی دچار مشکل هستند و تمایلی به تکمیل واحد ندارند.

نکزاد با بیان اینکه گاهی در ارائه تسهیلات با تاخیر مواجه می شویم، افزود: در این راستا دولت قسط اول را رایگان و قسط دوم را بدون تاخیر پرداخت می کند و روند را به تاخیر می اندازد.

نیسی گفت: در روند بازسازی گاهی با افزایش بی رویه قیمت کالاها مواجه می شویم که برآوردهای اولیه آن رضایت بخش نیست و پس از آن تسهیلات و کمک های بیشتری را به دولت ارائه می کنیم. این فرآیند را کامل کنید.

انتهای پیام/ ۸۸۰۵۰
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید