دلیل عدم حضور هندبال بانوان ایران در ورزش اسلامی


به گزارش خبرگزاری فارس، اصغر رحیمی با اشاره به ارزیابی علم و اطلاعات که معیار اصلی برتری مربیان در جهان است، گفت: بردگی نتیجه بی حرمتی و نبود اطلاعات کافی در این امر است. توجه.”

وی با اشاره به اینکه بانوان هندبالیست کشورمان همواره در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی حضور داشته اند، گفت: تا کنون بانوان هندبالیست کشورمان در هیچ بازی همبستگی کشورهای اسلامی شرکت نکرده اند. با وجود اینکه سال گذشته و امسال چندین بار اسامی ظرفیت ها را فرستادیم و شرایط را برای همه حوزه ها تعیین کردیم اما برای رشته برتر با راهنمایی کمیته برگزاری این امکان وجود نداشت. علاوه بر این، معیارهای به رسمیت شناختن کشورهای اسلامی بر اساس قطعنامه سازمان کنفرانس اسلامی است که تاکنون ۹ کشور را به رسمیت شناخته و ربطی به رنگ، نژاد و قومیت ندارد. عشایر فوق معتقد به اسلامی بودن یا نبودن برخی کشورها نیستند و گفته اند بویی از اسلام نبرده اند.

سرپرست کاروان ایران در بازی های کشورهای اسلامی با اشاره به دستورالعمل رسمی کشور میزبان برای برگزاری مسابقات گفت: با رعایت اصول انضباط تیمی. در مسابقات والیبال، هندبال و فوتبال بانوان و آقایان، پنج کشور برتر رتبه بندی می شوند و در بخش ۵:۱ بسکتبال، بازیکنان ۲۰ کشور برتر در بین کشورهای اسلامی اجازه حضور ندارند.

رحیمی گفت: با نظر رئیس هیات عالی ورزش و وزیر ورزش در اولین جلسه سازمان ورزش مقرر شد در همه زمینه ها برای ورزش اعلام آمادگی شود. نظم و انضباط بانوان با تاکید و حساسیت فراوان دنبال می شد. در نهایت پس از بررسی کمیته برگزاری بازی ها طبق دستورالعمل ذکر شده، متأسفانه به هندبال بانوان راه پیدا نکردیم و از لیست حذف شدیم. والیبال، فوتبال و بسکتبال آقایان اعلام کردند که مجوز داریم. در والیبال بانوان نیز تیم والیبال بانوان کشورمان پس از خروج قزاقستان در فهرست ۷ کشور برتر قرار گرفت. متاسفانه با وجود اقداماتی که در رشته هندبال بانوان صورت گرفت، کشورمان موفق به حضور نشد.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید