در اولین قرار ملاقات مراقبت های دوران بارداری خود چه انتظاری دارید – WHA KCWomen’s Health Associates


در اولین قرار ملاقات مراقبت های دوران بارداری خود چه انتظاری دارید؟

۲۵ فوریه ۲۰۲۲

بارداری قرار ملاقات قبل از تولداولین معاینه مراقبت های دوران بارداری شما بسیار هیجان انگیز و بسیار مهم است! ماهانه بازدید از ارائه دهنده مراقبت های زایمان شما بهترین راه برای اطمینان از اینکه شما و کودکتان سالم و شاد خواهید ماند بارداری شما. زنانی که ویزیت های توصیه شده قبل از زایمان را انجام می دهند، عوارض بارداری و زایمان کمتری دارند. بعلاوه، بینش ارزشمندی در مورد آنچه در بدن شما می گذرد – و برای کودکتان – به دست خواهید آورد. ماه به ماهو نکات مهم تغذیه و شیوه زندگی را دریافت خواهید کرد که راحتی جسمانی و همچنین سلامتی شما را افزایش می دهد.

به درد اینها هم نمی خورد ویزیت های معمول مراقبت های دوران بارداری به شما کمک می کند تا با پزشک متخصصی که به احتمال زیاد در هنگام آماده شدن برای زایمان در آنجا حضور دارد، بیشتر آشنا شوید و راحت تر شوید!

اولین قرار ملاقات معمولی قبل از تولد چیزی شبیه به این است…

ابتدا پزشک می خواهد باردار بودن شما را تایید کند. تست‌های بارداری خانگی بسیار دقیق هستند، اما ما باید مدرک خود را داشته باشیم. برخی از شرایط فیزیولوژیکی و هورمونی می توانند باعث مثبت شدن «جعلی» شوند و آزمایش ادرار و خون ما به رد این موارد کمک می کند.

در بیشتر موارد، ما یک ویزیت مراقبت های اولیه دوران بارداری را در حدود هشت هفته برنامه ریزی می کنیم، اگرچه شرایط پزشکی از قبل ممکن است باعث شود که شما را کمی زودتر برنامه ریزی کنیم. در بیشتر موارد، زمانی که متوجه می‌شوید باردار هستید، به هر حال در حدود هفته هشتم هستید!

اگر در حال حاضر ۱۰۰٪ با خود راحت هستید زنان و زایمان، بازدید شما ادامه خواهد داشت. اگر اینطور نیستید یا به دنبال فرد مناسبی هستید که در طول بارداری، زایمان و زایمان به شما کمک کند – این اولین بازدید از مراقبت های دوران بارداری باید به عنوان “مصاحبه” برای ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، اگر زایمان طبیعی و زایمان برای شما مهم است، می‌خواهید به میزان مداخلات و سزارین‌های ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی‌تان بیشتر نگاه کنید و ببینید آیا فلسفه‌های آن‌ها در مورد بارداری و تولد با شما همخوانی دارد یا خیر.

در اینجا برخی از مواردی است که می توانید در هنگام ورود برای اولین بار انتظار داشته باشید:

تست ها از شما خواسته می شود که یک نمونه ادرار و یک نمونه خون تهیه کنید. علاوه بر تأیید بارداری شما، ما می خواهیم همه چیز را در مورد سلامتی شما تأیید کنیم. این شامل:

  • ضربان خون
  • فاکتور Rh و گروه خونی
  • غربالگری آنتی ژن های مختلف بیماری و شرایط پزشکی مرتبط با ژنتیک
  • آزمایش های خاصی که ممکن است بسته به سابقه پزشکی شما توصیه شود

پزشک شما همچنین به سوابق واکسیناسیون، سابقه پزشکی و سابقه پزشکی خانوادگی شما علاقه زیادی خواهد داشت. اگر این اولین نوزاد شماست، ممکن است بخواهد کمی در مورد تاریخچه بارداری/زایمان مادر و خواهرانتان بداند، زیرا اینها می توانند شاخص هایی باشند که ممکن است داستان شما چگونه باشد.

معاینه بدنی. این قسمت با بزرگ شدن رحم شما بیشتر و بیشتر سرگرم کننده می شود و شما می توانید اعداد و ارقام مشخصی را ببینید که به آن شکم بیرون زده (هنوز نه) متصل شده اند. این معاینه فیزیکی کمی ملایم تر خواهد بود. پزشک شکم را با دقت لمس می کند و چند اندازه گیری انجام می دهد که به ردیابی رشد جنین کمک می کند. او همچنین ممکن است پاپ اسمیر را انجام دهد اگر اخیراً آزمایش نکرده اید. بسته به سبک زندگی و سابقه پزشکی شما، ممکن است او نیز بخواهد مصرف کند کلامیدیا و سوزاک فرهنگ هایی که آنها را کنار بگذارند.

به نحوه صحبت، درمان و رفتار پزشک یا ماما با شما، شکم و بدن خود توجه کنید، زیرا این بینشی عالی از سطح مراقبتی است که هنگام زایمان با خود دریافت خواهید کرد. اگر احساس نمی کنید اکنون مراقبت و توجهی را که می خواهید در کنار تخت انجام می دهید، زمان آن رسیده است که به دنبال ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مناسب برای بقیه دوران بارداری و زایمان خود باشید!

اطلاعات. اطلاعات زیادی در مورد سلامت سه ماهه اول بارداری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. این فرصتی است تا احساس خود را به اشتراک بگذارید و پزشکتان به شما نکاتی را ارائه دهد.

شما خواهد شد با تغذیه بارداری آشنا شوید، چه غذاهایی بخوریم و از چه غذاهایی پرهیز کنیم. او ممکن است خاص را تجویز یا توصیه کند مکمل های دوران بارداری. ممکن است یک هشدار کوچک در مورد سقط جنین دریافت کنید، چه چیزی باعث آنها می شود و چه چیزهایی را باید جستجو کنید تا اگر چیزی اشتباه به نظر می رسد بتوانید در اسرع وقت با آن تماس بگیرید. او در مورد عادات ورزشی فعلی شما صحبت خواهد کرد و توصیه هایی را در صورت وجود هرگونه تغییر یا اصلاحی که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید – به خصوص با پیشرفت بارداری شما ارائه خواهد کرد.

سوال ها و جواب ها. امیدواریم که شما نیز زمان زیادی برای پرسیدن هر سوالی که ممکن است در مورد بارداری داشته باشید داشته باشید. کار یدی، تسکین ناراحتی بارداری و غیره. برخی از سوالات مهمی که باید پرسید شامل موارد زیر است:

  • آیا خط پرستاری ۲۴ ساعته وجود دارد که در صورت داشتن سوال یا ابهام بتوانم با آن تماس بگیرم؟
  • چی است اورژانسی در نظر گرفته می شود و چه چیزی نیست؟
  • کدام تست های غربالگری قبل از تولد آیا ارائه می‌دهید و/یا توصیه می‌کنید – و زمانی که آنها انجام می‌شوند (این به شما زمان زیادی برای تحقیق می‌دهد تا بتوانید تصمیم بگیرید که در صورت وجود هر آزمایشی، می‌خواهید انجام دهید)؟

آیا به دنبال ارائه دهنده مراقبت های دوران بارداری هستید که بتوانید به او اعتماد کنید؟ یکی که زنان و نوزادان را در اولویت قرار می دهد؟ یک قرار ملاقات یا مشاوره با همکاران سلامت زنان. ما دوست داریم با شما ملاقات کنیم و بارداری و زایمان سالم و شاد را برای شما و کودکتان تسهیل کنیم.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/