درمان های طبیعی برای از بین بردن جوش های سر سیاه


همه ما می دانیم که داشتن پوستی بی عیب و نقص چقدر سخت است، سیاهی مرده لکه سیاهی روی زیبایی شماست، اما خلاص شدن از شر جوش های سر سیاه به این راحتی ها نیست، هر چه که باشد، خلاص شدن از شر پوست بی عیب و نقص بسیار مهم است. با در نظر گرفتن این چند راه طبیعی می توانید در نبرد خود با جوش های سر سیاه پیروز شوید.

درمان های جوش

از روغن نارگیل با لیمو استفاده کنید

روغن نارگیل همیشه آماده است تا در مراقبت از پوست به شما کمک کند، در واقع برای از بین بردن جوش های سر سیاه استفاده می شود. روغن نارگیل کثیفی های انباشته شده در منافذ را تمیز می کند و در نهایت مشکل جوش های سر سیاه را از بین می برد، روغن نارگیل را دو تا سه دقیقه در مایکروویو حرارت دهید و وقتی خنک شد دو قاشق غذاخوری آبلیمو اضافه کنید و سپس این محلول را روی آن قرار دهید. صورت مخصوصاً روی جوش های سرسیاه بگذارید ۱۰ دقیقه روی صورت بماند و پس از آن صورت را با آب سرد خوب بشویید.

پوست کن آناناس

آناناس از بین بردن پوست مرده را تسهیل می کند، زیرا آناناس حاوی ماده ای به نام بروملین است و اگر کشک را نیز در تفاله آناناس اضافه کنید، اثر و فواید آن دو چندان می شود و همچنین پوست شما را هیدراته نگه می دارد. آناناس را بعد نصف پیمانه کشک به آن اضافه کنید، با سرعت کم مخلوط کنید تا یکدست شود، حالا ۱ قاشق غذاخوری شکر قهوه ای اضافه کنید.

این مخلوط را روی ناحیه T صورت خود بمالید، به خصوص اطراف بینی. سپس پوست صورت را جدا کرده و با آب ولرم خوب بشویید.

جوش شیرین

با کمک این ماده آسان آشپزخانه با جوش شیرین خداحافظی کنید، جوش شیرین یک لایه بردار بسیار قوی است، لایه سلول های مرده را از روی پوست شما پاک می کند.

به دو قاشق غذاخوری جوش شیرین آب اضافه کنید و سپس این مخلوط را روی ناحیه آسیب دیده جوش سرسیاه بمالید. بگذارید ۵ تا ۱۰ دقیقه بماند و سپس با آب ولرم بشویید. اگر پوست شما به اندازه کافی حساس است، این دستور را امتحان نکنید.

مخلوط بلغور جو دوسر

بلغور جو دوسر به از بین بردن سلول های مرده پوست که عامل اصلی جوش های سر سیاه هستند کمک می کند، ۴ فنجان بلغور جو دوسر، ۲ قاشق غذاخوری کشک و ۲ قاشق غذاخوری عسل خام را با هم مخلوط کنید، این مخلوط را مخلوط کنید و کمی روغن زیتون به آن اضافه کنید و حالا روی صورت بگذارید. . اجازه دهید ۱۰ دقیقه خشک شود و سپس صورت خود را با آب ولرم خوب بشویید.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/