داستان فلج خرس قهوه ای در امل


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمیل، مردم محلی شهرستان آمیل فیلمی از یک خرس فلج و زخمی منتشر کردند که به نظر می رسد از ناحیه کمر فلج شده است، مردم از گروه های امدادی و امدادی درخواست کمک می کنند، این کار را انجام دهید.

تیم حفاظت محیط زیست و امداد و نجات استان مازندران به همراه رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آمل و تیم آتش نشانی شهرستان بابل گزارشی مبنی بر مجروح شدن یک خرس قهوه ای توسط یکی از کارکنان حفاظت محیط زیست شهرستان آمل دریافت کردند. مطابق با به محل مورد نظر اعزام و پس از در نظر گرفتن مسافت و شرایط جغرافیایی محل، عملیات احیا از طریق بیهوشی انجام شد.

با توجه به جراحات وارده توسط شکارچیان، پرنده مصدوم برای معاینه، معاینات دامپزشکی و درمان لازم به کلینیک و مرکز درمانی حیات وحش سامسکندا سری منتقل شد.

سپس با حضور دامپزشکان متخصص وبا تجهیزات رادیولوژی لازم و درمان اولیه ریشه آسیب دیده انجام شد.

خرس مجروح که از ناحیه کمر آسیب دیده است، قادر به حرکت دادن پاهای خود نیست و در درمانگاه سمسکند تحت مداوا است تا بر اساس نتایج آزمایشات طی روزهای آینده تحت مداوا قرار گیرد.

شایان ذکر است که ناسیل و آندور مناطق تیراندازی و شکار ممنوع در جنوب شهر آمیل و هم مرز با کوه های بابل هستند و زیستگاه گونه های مهم جانوری مانند خرس قهوه ای، ببر، بز وحشی، گوسفند و میش وحشی هستند.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/الف
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید