دادگاه ها اعتراض واکسیناسیون معلمان نیویورک را در کنار کارگران بهداشتی نیویورک که به دنبال معافیت مذهبی هستند ، رد کردند

دادگاه ها اعتراض واکسیناسیون معلمان نیویورک را در کنار کارگران بهداشتی نیویورک که به دنبال معافیت مذهبی هستند ، رد کردند


یک قاضی فدرال روز سه شنبه گفت بیمارستان ها و خانه های سالمندان نیویورک نمی توانند مانع از ایالت برای معافیت های مذهبی در مورد دستور واکسن COVID-19 شوند.

قاضی دیوید هرد ، از دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه شمالی نیویورک ، در حکم خود گفت “این با حمایت های دیرینه فدرال از اعتقادات مذهبی مغایرت دارد” که بر اساس آن کارگران باید بدون اجازه چنین معافیت هایی واکسینه شوند.

این سیاست ، که همه پرسنل بیمارستان ، خانه سالمندان و مراقبت های خانگی را ملزم به واکسینه شدن در برابر ویروس کرونا می کند ، در ابتدا تحت مدیریت Cuomo صادر شد و هم برای معافیت های پزشکی و هم از نظر مذهبی مجاز بود. در اواخر ماه اوت ، مقامات بهداشت ایالتی این قانون را که به مردم اجازه می داد بر اساس اعتقادات مذهبی خود را ترک کنند حذف کردند – این دولت است. کتی هوچول حمایت کرد.

گروهی متشکل از 17 متخصص مراقبت های بهداشتی ماه گذشته از هوچول و اعضای مدیریت به دلایل سیاست شکایت کردند. آنها می گویند که این امر حقوق متمم اول و عنوان هفتم قانون حقوق مدنی 1964 را نقض می کند ، که از کارفرمایان خواسته است تا برای اعتقادات مذهبی کارکنان تسهیلات مناسبی فراهم کنند. در ابتدا ، آنها یک ممنوعیت موقت را تصویب کردند که مانع از مداخله دولت در کارفرمایان مراقبت های بهداشتی می شد که معافیت های مذهبی را اعطا می کردند. پس از بررسی سایر شواهد ارائه شده از طرفین ، قاضی هرد روز سه شنبه دستور اولیه ای را صادر کرد که عملاً این دستور را تمدید کرد.

استفان کرامپتون ، مشاور ارشد قانون حمایت از زندگی توماس مورس ، گفت: “این قطعنامه ای است که به وضوح از حقوق اساسی این کارکنان بهداشتی حمایت می کند که درخواست معافیت مذهبی برای واکسیناسیون توسط فرماندار هوچول و دولتش رد شده است. ” شرکت نماینده شاکیان پرونده پس از تصمیم گیری در بیانیه ای اعلام کرد.

فرجام خواهی محتمل است. هوچول گفت که در جهت لغو این تصمیم به منظور بهبود سلامت عمومی تلاش خواهد کرد.

هوچول روز سه شنبه گفت: “مسئولیت من به عنوان فرماندار محافظت از مردم این ایالت است و از کارکنان بهداشت می خواهم واکسینه شوند تا اطمینان حاصل شود که این کار انجام شده است. من به این دستور پایبند هستم و برای حفظ این تصمیم در دادگاه مبارزه خواهم کرد.” نیویورکی ها در سلامت هستند. “

اکثر کارکنان بیمارستان و خانه سالمندان موظف بودند تا 27 سپتامبر شواهدی از اولین واکسن COVID-19 خود را نشان دهند ، در حالی که کارگران مراقبت از خانه تا 7 اکتبر مهلت داشتند. کارفرمایان مراقبت های بهداشتی در حال حاضر شروع به مرخصی بدون حقوق یا اخراج کسانی که از این دستورالعمل پیروی نمی کنند ، کرده اند. مرکز درمانی SUNY Downstate مجبور شد تا با اجرایی شدن دستور عمل جراحی و سایر خدمات را موقتاً لغو کند و Northwell Health 1400 کارمند را به دلیل دستور واکسن دولتی آزاد کرد.

اما برخی از کارگران خواهان معافیت مذهبی همچنان در بلاتکلیفی به سر می برند. WNYC/Gothamist با چندین سیستم بیمارستانی تماس گرفت تا در مورد نحوه برخورد با معافیت های مذهبی با توجه به حکم اخیر اظهار نظر کنند.

حتی اگر این تصمیم تأیید شود ، به این معنا نیست که هرکسی که به دنبال معافیت مذهبی باشد معافیت دریافت می کند.

آلیشیا اولت ، رئیس و رئیس دانشکده حقوق آلبانی ، می گوید: “یکی از پیامدهای این امر این است که کارکنان باید فرصت درخواست مسکن را داشته باشند.” “این بدان معنا نیست که کارمند محل اقامت داشته باشد یا کارفرما باید محل اقامت را ارائه دهد.”

دستور واکسیناسیون برای کارکنان بخش آموزشی شهر نیویورک به کارمندان اجازه می دهد تا از معافیت های مذهبی استفاده کنند. بیشتر – اما نه همه – از این درخواست ها پذیرفته شد. یک سخنگوی DOE در آن زمان گفت که قبل از مهلت واکسن 27 سپتامبر ، شهر بیش از 500 درخواست را تأیید کرده بود.

با این حال ، کارکنان DOE که سعی کردند صلاحیت قضایی را در دادگاه پس از اجرایی شدن آن خنثی کنند ، ادعا کردند که این شهر “به وضوح خصمانه” با اعتقادات مذهبی مردم است. یک قاضی فدرال در منهتن روز سه شنبه در جلسه رسیدگی به پرونده گفت هیچ مدرکی مبنی بر چنین خصومتی وجود ندارد و از پذیرش درخواست شاکیان خودداری کرد. در جلسه دادرسی ، وکیل شهر لورا مینیکوچی گفت که پرسنل DOE که تا به امروز معاف شده اند بیش از 20 دین مختلف را نمایندگی می کنند.

هیچ دین اصلی اعلام نکرده است که افراد نباید در برابر COVID-19 واکسینه شوند. اما شاکیان در دعوای مورد مناقشه دولت می گویند که صادقانه اعتراضات مذهبی نسبت به واکسن های موجود در حال حاضر COVID-19 دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *