دادستان قزوین: نمایندگان تام الاختیار دادسرای تجدیدنظر در اقبالیه و محمودآباد تعیین شدند.


به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، حسین رجبی دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین صبح امروز در حاشیه دیدار با شهروندان در تالار دادسرای عمومی و انقلاب این استان اظهاراتی را بیان کرد. قزوین وی تصریح کرد: به منظور افزایش سطح رضایت مشتریان، دیدارهای مردمی و گفتگوی حضوری با شهروندان از روز سه شنبه ماه جاری آغاز شده است که امیدواریم با تداوم این جلسات در ماه های آینده، شهروندان راه را باز کنند. به رستگاری مشکلات مردم

وی افزود: قطعاً دیدارهای عمومی مدیران با مردم موجب افزایش رضایتمندی خواهد شد.

مرتکبین توهین به مقدسات مجبور خواهند شد که پرچم عذرخواهی را برافرازند

دادستان قزوین با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ بیش از ۹ هزار پرونده توهین در دستگاه قضایی این استان به ثبت رسیده است، گفت: مجازات توهین به عوام طبق قانون جزای نقدی است و این جزای نقدی از قانون در پیش است بودجه دولت و شاکی از این موضوع منتفع نمی شود، نمی توان با این روند شفافیت پرونده ها را افزایش داد و وقت و انرژی زیادی را در دستگاه قضایی تلف کرد.

وی افزود: به همین منظور با توجه به ذکر ماده چهاردهم قانون جزا در خصوص الزام به عذرخواهی مقرر شد در مرحله اول تعقیب در دادگاه عمومی مرتکب اهانت به عذرخواهی شود. تحت پیگرد قانونی قرار گیرد برافراشتن بنر عذرخواهی در فضای مجازی یا واقعی.

رجبی تصریح کرد: امیدواریم با اجرای این قانون موارد توهین به مقدسات کاهش یابد.

دادستان قزوین با اشاره به افزایش جرایم خشن و استفاده از سلاح سرد گفت: مرکز ویژه ای با سه اداره در دادسرای قزوین برای مبارزه با جرایم خشن ایجاد شده است.

رجبی ادامه داد: استفاده از سلاح سرد در بین جوانان افزایش یافته است و به همین منظور تلاش می کنند تا از افزایش این جرایم در شهرستان ها به ویژه شهرستان ها جلوگیری کنند. اقبالیا و محمود آباد نمونه است در چارچوب دادستانی کل کشور، نماینده تام الاختیار دادستانی کل کشور موظف شد علاوه بر سایر موارد قضایی با فرماندهی انتظامی و پلیس این دو شهرستان در اولویت کاهش پرونده های جرایم خشن همکاری لازم را داشته باشد. .

وی در پایان تصریح کرد: امیدواریم تا پایان سال جاری شاهد کاهش چشمگیر حوادث خشونت باشیم.

به پایان برسد پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید