خودآگاهی سلامت پستان از نظر کارشناسان بهداشت زنان چگونه انجام می شود؟

خودآگاهی سلامت پستان از نظر کارشناسان بهداشت زنان چگونه انجام می شود؟


در حالی که سرطان سینه ممکن است بیشتر از همیشه شایع به نظر برسد – و هر سال بر زنان جوان تأثیر می گذارد – در واقع امیدواری زیادی برای زنان در هر سنی وجود دارد. با این حال ، این درست است که این تشخیص به طور فزاینده ای رایج است – “از هر هشت زن یک نفر مبتلا به سرطان سینه تشخیص داده می شود و پنج تا ده درصد این موارد به عوامل ژنتیکی مربوط می شود.” تارا اسکات ، دکتر، دارای مجوز سه جانبه OB/GYN ، پزشک طب کاربردی و پزشکی یکپارچه ، CMO و بنیانگذار گروه پزشکی Revitalize در Fairlawn ، اوهایو ، که به FitOn می گوید بسیاری از بیماران جوانتر از گذشته هستند. به همین دلیل است که خودآگاهی سلامت پستان بسیار مهم است.

دکتر. اسکات معتقد است رژیم غذایی ، شیوه زندگی و عوامل محیطی در این افزایش نقش دارند ، اما او معتقد است که به لطف تحقیقات ، آموزش و پیشرفت های پزشکی ، ما ابزارهایی برای پیشگیری ، تشخیص و کاهش سرطان سینه با موفقیت باورنکردنی داریم.

بیایید یک تمرین جدید را شروع کنیم: بهداشت سلامت پستان. مراقبت از سینه ها به عنوان بخشی از رویکرد 360 درجه برای سلامت و تندرستی ما. مراقبت از پوست ما جستجو می شود ، برنامه ورزشی ما قفل شده است … اما روال مراقبت از سینه ما چطور؟ در جلو ، دو ستاره در سلامت زنان (از جمله دکتر اسکات) بهترین راه را برای چرخاندن این توپ به اشتراک می گذارند.

چه زمانی باید تمرین بهداشت سینه خود را شروع کنید؟

سالها زنان معتقد بودند که باید تا سن 40 سالگی منتظر انجام ماموگرافی سالانه باشند (برخی حتی متوجه شدند که 50 سال است). دکتر می گوید: “من بیشتر و بیشتر زنان را مبتلا به سرطان سینه و جوان شدن می بینم.” اسکات.

سوفیا الفو ، MD ، MS ، FACS، مدیر جراحی سینه در بیمارستان Good Samaritan ، بیمارستان سنت فرانسیس و بیمارستان Mercy در شهر نیویورک موافق است. دکتر. فو “این امر با دانستن آنچه در ماهها به ماه در سینه های فرد می گذرد انجام می شود ، بنابراین به شما این سرنخ را می دهد که زودتر به پزشک مراجعه کنید.”

چند روش برای رعایت بهداشت پستان چیست؟

چند راه ساده برای تنظیم روال زندگی و شیوه زندگی خود برای تمرکز بر دو بخش مهم سلامت پستان وجود دارد: پیشگیری از بیماری های پستان و تشخیص زود هنگام هر گونه مشکل.

و چیزی که بسیار هیجان انگیزتر است این است که این روش های تشخیص و پیشگیری طی سالهای گذشته به میزان قابل توجهی بهبود یافته است. وی افزود: “ما در روش های غربالگری و روش های تشخیص سرطان در مراحل اولیه و بنابراین پیشرفت هایی انجام داده ایم [we have] پیش بینی بهتر با استراتژی های درمانی مدرن ما ، “می گوید دکتر. فو ماموگرافی سه بعدی ، MRI ، تصویربرداری سینه مولکولی (فقط در بیمارستان مرسی موجود است) و ماموگرافی کنتراست مضاف بر نحوه غربالگری و تشخیص سرطان سینه و سایر بیماری های پستان است. “

چک ماهانه (تشخیص زودهنگام)

این با معاینات ماهانه شروع می شود ، دکتر. فو ضبط شده است. کمی متفاوت از آنچه قبلاً با آن آشنا هستید. مواردی که باید به دنبال آن باشید مشابه آنچه ما قبلاً “خودآزمایی سینه” می نامیدیم ، دیگر آن را توصیه نمی کنیم زیرا دیگر تفاوتی نمی کند. “

ظاهر و شکل آنها را بشناسید. وقت خود را در آینه بگذرانید ، خودتان را بررسی کنید. هدف – اساساً – این است که با سینه های خود مانند کف دست خود آشنا شوید. به این ترتیب ، می توانید هرگونه تغییر بصری را تشخیص دهید. دکتر می گوید: “علائم بصری که ممکن است چیز جدی تری را نشان دهد شامل تغییرات پوستی ، گودی پوست ، عقب کشیدن نوک سینه ، ترشح نوک سینه است.” فو

از آنجا ، می توانید با پزشک خود مشورت کنید (بیشتر در مورد آن در یک لحظه). دکتر می گوید: “یافته های فیزیکی که ممکن است چیز جدی تری را نشان دهد شامل توده ها ، تورم غدد لنفاوی در زیر بغل ، ناحیه ترقوه یا گردن است.” فو “دانستن آنچه در سینه های فرد از ماه به ماه می گذرد به شما این سرنخ را می دهد که زودتر به پزشک خود مراجعه کنید.”

ویزیت پزشک و آزمایش ژنتیک (تشخیص زودهنگام + پیشگیری)

مراجعه منظم به پزشک ، از جمله OBGYN ، می تواند به تشخیص زودهنگام و پیشگیری کمک کند. حفظ سوابق جامع و مرور سابقه خانوادگی (به ویژه در گروه سرطان عمومی) بسیار مهم است. دکتر می گوید: “دانستن سابقه فرد ، به ویژه سینه ، تخمدان ، لوزالمعده ، ملانوم ، پروستات پیشرفته ، سرطان سینه مردان ، سرطان روده بزرگ یا معده ، مهم است که آیا غربالگری زودهنگام یا آزمایش ژنتیک مورد نیاز است یا خیر.” فو

اکثر زنان شروع این ملاقات ها را تا اواسط 40 سالگی در نظر نمی گیرند ، اما دکتر فو توصیه می کند که یک معاینه زودهنگام انجام دهید ، به خصوص اگر: با سابقه سرطان در خانواده وجود دارد. “مراجعه به جراح سینه یا متخصص 25 ساله برای ارزیابی خطر رسمی برای تعیین ریسک شما توصیه می شود و توصیه های خاصی به شما در مورد زمان شروع غربالگری به عنوان یک فرد و اینکه کدام مطالعات غربالگری برای شما مناسب است توصیه می شود. “او می گوید. به

آزمایش ژن BRCA چطور؟ به دلیل در دسترس بودن آزمایش ژنتیک خانگی ، این موضوع اخیراً به موضوعی محبوب تبدیل شده است. این دکتر است اسکات آن را توضیح می دهد تنها 5 تا 10 درصد موارد سرطان سینه ژنتیکی هستندبه اگر سابقه خانوادگی سرطان سینه دارید ، بله ، من فکر می کنم آزمایش و داشتن این اطلاعات به شما امکان می دهد پیشگیرانه عمل کنید. اگر نه ، من آن را توصیه نمی کنم. ”

با این حال ، این آزمون ها ارزش زیادی دارند. آزمایش ژنتیک تأثیر زیادی بر نحوه غربالگری و درمان سرطان سینه و سایر سرطان های مرتبط داشته است و در تعداد زیادی از افراد ، ماستکتومی یا اووفورکتومی کاهش دهنده خطر را برای جلوگیری از سرطان انجام داده و آنها را از تشخیص احتمالی سرطان در آینده نجات می دهد. حتی اتفاق می افتد ، “می گوید دکتر فو

کنترل هورمون ها (پیشگیری)

شکل دیگر پیشگیری ، دکتر اسکات توضیح می دهد که هورمون های شما را به سالم ترین سطح خود می رساند. این کمی متفاوت است و بهتر است با کمک و نظارت پزشک انجام شود.

“مشکلات هورمونی [are linked] در برابر خطر احتمالی سرطان ، “می گوید دکتر. اسکات. “ما مدتها با هم توافق کردیم [in the medical community] او استروژن سرطان سینه را تغذیه می کندبه بنابراین اگر مبتلا به استروژن بالا هستید (مانند اندومتریوز ، فیبروم یا دوره های سنگین) ممکن است در معرض خطر بالقوه باشید. ”

در این شرایط چه می کنید؟ او توصیه می کند که برای آزمایش با پزشک خود یک آزمایشگاه انجام دهید. “در این موارد توصیه می شود آزمایش هورمون ها را انجام داده و میزان بالا یا نامتعادل بودن آن را تعیین کنید.” او توضیح می دهد که این چیزی بیشتر است. رویکرد یکپارچهو به عنوان یک متخصص پزشکی ، اینگونه است او با بیماران کار می کند برای پیشگیری از سرطان

شیوه زندگی سالم پستان محور (پیشگیری)

هر دو متخصص برخی از شیوه های زندگی سالم (مانند رژیم غذایی ، BMI و شیوه زندگی کلی) را که خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش می دهند ، مورد توجه قرار دادند. به گفته دکتر ، این امر “تنظیم عوامل خطر اصلاح پذیر” نامیده می شود. فو (واقعیت جالب: این همه چیز است همچنین به تنظیم هورمون کمک می کند … و برای سلامت کلی عالی است!).

رژیم غذایی

هر دو متخصص رژیم غذایی سالم را برای سلامت کلی و پیشگیری از سرطان توصیه می کنند. برای بهینه سازی رژیم غذایی سلامت پستان خود ، فیبر و ویتامین D اضافه کنید و در صورت امکان گوشت قرمز و لبنیات را محدود کنید.

مرتبط: راهنمای نهایی برای تغذیه سالم

BMI

پزشکان توصیه می کنند در این شرایط وزن بدن سالم و BMI برای اهداف پزشکی حفظ شود. مکان زیر BMI 27 (در برخی موارد 25) ایده آل است زیرا دکتر فو توضیح می دهد:ثابت شده است که چاقی با افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه مرتبط است. “

سبک زندگی

انتخاب شیوه زندگی سالم که تقریباً برای هر شرایط سلامتی کار می کند در اینجا نیز کاربرد دارد. کوشش در این زمینه می تواند تا حد زیادی پیش برود! پزشکان توصیه می کنند سیگار نکشید ، مصرف الکل خود را به یک یا دو نوشیدنی در هفته محدود کنید و ورزش کنید (نکته مورد علاقه ما!).

هر دو 150 دقیقه ورزش با شدت متوسط ​​در هفته را توصیه می کنند (و برای روشن شدن در مورد بلند شدن با پزشک و/یا متخصص قلب مشورت کنید).

سوتین چطور؟

در مورد این که آیا سوتین برای سلامت پستان (یا حتی باعث سرطان سینه) می شود ، بحث شده است. دکتر. اسکات می گوید نگران هیچ یک از این موارد نباشید. “این مطالعه ، که توسط انجمن تحقیقات سرطان آمریکا منتشر شده است ، او نگاه کرد [bras and breast cancer] و دریافت که یک سوتین هیچ وجهی ندارد – برای پوشیدن ، برای پوشیدن ، زیر سیم [or wire-free] – به سلامت سینه کمک می کند. با این حال ، توصیه می کنم برای سهولت اتصال بی سیم راه اندازی کنید. بنابراین در صورت تمایل به آسایش بروید ، اما در مورد فشارهای هوایی تحت سرطان مورد علاقه خود استرس نداشته باشید.

اخبار مثبت در مورد سلامت پستان

دکتر می گوید: “تکنیک ها و استراتژی های درمانی مداوم در حال پیشرفت در سرطان سینه است.” فو بنابراین ، امید به بیماران بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. او می گوید: “پیش آگهی کلی بهتر از سایر سرطان ها است.” میزان بقای پنج ساله برای همه مراحل 93 درصد است ، [and] 99 درصد برای مرحله اول. “

او می گوید ، بخشی از این امر در “عصر درمان های فردی” است که “بر اساس بیولوژی تومور برای هر فرد طراحی شده است”. این کار از طریق انواع خاصی از آزمایش ها انجام می شود که می تواند بیماران را از درمان غیر ضروری و تهاجمی نجات دهد. دکتر می گوید: “آزمایش ژنومیک به تعیین رفتار تومور هر فرد کمک کرده است ، بنابراین ما می دانیم که آیا شیمی درمانی مفید خواهد بود و بسیاری از زنان را از شیمی درمانی غیر ضروری که در گذشته دریافت کرده اند نجات می دهد.” فو علاوه بر محدود کردن شیمی درمانی ، دکتر فو توضیح می دهد که تابش نیز عقب می افتد. “با داده های تحقیق بیشتر ، ما توانستیم دوز تابش و افرادی که به تابش نیاز دارند را محدود کنیم.”

این پیشرفتها در پزشکی مدرن به وضوح بسیار سودمند بوده است و امکان درمان مستقیم و بدون تهاجم (و پیشگیری!) را فراهم کرده است. حتی جراحی ها هم بهتر شد. دکتر می گوید: “ما با کاهش جراحی زیر بغل و استفاده از تکنیک های جدیدتر برای ترسیم نقشه های لنفاوی زیر بغل ، میزان ورم لنف ادم خود را بهبود بخشیده ایم و به طور بالقوه آنها را مجدداً متصل کرده و تخلیه بازوها را بازگردانده ایم.” فو

زیر خط کشی

امید بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. ترکیب راهکارهای پیشگیری و تشخیص زودهنگام می تواند این اطمینان را به شما بدهد که نه تنها برای سینه های سالم ، بلکه برای بدن سالم (و زندگی) نیز بهترین فرصت را به خود می دهید. بنابراین ، خودآگاهی در مورد سلامت پستان را در برنامه مراقبت از خود قرار دهید و آن را در همه افراد پخش کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *