حل مشکل کمبود مدرسه در قم نیازمند همکاری همه دستگاه ها است


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سید مرتضی سقایان نژاد در دیدار با اعضای مؤسسه خیریه مدرسه این استان توضیح داد: علاوه بر مشارکت مردم در صحنه، متدینین و حضور مذهبی شخصیت ها. وی افزود: فعالیت موسسات خیریه مدرسه یکی از عوامل حفاظت و پایداری انقلاب اسلامی است که برای

وی با اشاره به همکاری و تعاملات قبلی مجموعه مدیریت شهری با آموزش و پرورش این استان گفت: شهرداری قم آمادگی هر نوع همکاری و تعامل با آموزش و پرورش برای توسعه و تجهیز مراکز آموزشی و پرورشی را دارد. ظرفیت و ظرفیت قانونی.

شهردار قم بابیان اینکه اگر ۵۰ درصد راه و شهرسازی در ساخت مدارس و واگذاری زمین داده شود، گفت: امیدواریم اساسا مشکل کمبود مدرسه در قم حل شود. راه و شهرسازی با پرداخت سهم ۵۰ درصدی خود، شهرداری قم آمادگی اجرای ساخت مدارس به اشکال مختلف در مناطق هدف را دارد.

وی همچنین توضیح داد: شهرداری قم به ویژه در حوزه مدارس خیریه در حال بررسی موضوع معافیت از هزینه کلنگ زنی مدارس است و به زودی مصوبه ای را به شورای اسلامی این شهر ارائه خواهد کرد.

دکتر ساقیان نژاد ادامه داد: تسهیل در صدور مجوزها، شناسایی مکان های احداث مراکز آموزشی و بررسی حوزه های معافیت از هزینه کلنگ زنی مدارس خیریه آماده تعامل شهرداری و آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به مطالبه جمعی اعضای جامعه ارتباطات مدارس قم مبنی بر صدور پروانه کسب در مدارس برای تامین هزینه های جاری گفت: ساخت بخش تولید فضای مدارس یکی از موضوعاتی است که فقه، اجتماعی و شرایط قانونی باید مناسب باشد. توسط آژانس های نگهداری تعریف شده است.

شهردار قم بابیان اینکه مشکل کمبود مدرسه در قم بدون همکاری بین المللی راه حلی ندارد، تصریح کرد: تربیت نیروی انسانی زمینه ساز هر توسعه انسانی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و ورزشی است. جنبه های . .

وی با تاکید بر اینکه مدیریت امروز آموزش و پرورش قم را با وجود کمبود شدید نیرو و تخریب برخی زیرساخت ها می توان معجزه نامید، گفت: تا هماهنگی در سطح ملی و در صورت عدم مشارکت، ریشه نهادها و مشکلات وجود دارد. به پایان خواهد رسید. آموزش و پرورش حل نمی کند.

سکی نژاد بابیان اینکه با حضور جمعی از اندیشمندان کشور، مهم ترین مسائل و موضوعات کشور به صورت مستمر در جلسات مطرح می شود، افزود: در این جلسات مسئولیت قسمت آموزش و پرورش به اینجانب واگذار شده است. و من شخصاً این کار را انجام دادم. تحقیق عمیق در مورد مشکلات اساسی آموزش و پرورش.

انتهای پیام/۷۸۰۲۳
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید