حجت الاسلام ذوالفقار: نسبت جنایت و مجازات


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان قم که با حضور رئیس قوه قضائیه برگزار شد، اظهار داشت: فلسفه قوه قضاییه اجرای عدالت است. . . مردم احساس می کنند پس از بازگشت از قوه قضائیه باید احساس کنند که عدالت در حق آنها رعایت شده است، باید این روز را جشن گرفت.

وی افزود: اگر امروز مشکلات مردم بیشتر شود، بار سنگینی بر دوش قوه قضائیه خواهد افتاد و به نوعی بی کفایتی سایر نهادها برای قوه قضائیه مشکل ایجاد می کند.

یکی از نمایندگان مجلس قم گفت: در گذشته دولت ها و برخی از مجالس انگیزه ای برای تقویت قوه قضائیه نداشتند، زیرا قوه قضاییه که صلاحیت دارد و توانایی دستگیری اختلاس کنندگان را دارد، برای آنها خوب است و صلاحیت نداشتند و این طور که می شود. قوه قضائیه نباید در بودجه و شورا دیده می شد.

وی افزود: امروز که صحنه، روش ها و ابزار جرم تغییر کرده و حجم عمده جرایم در حوزه فضای مجازی در حال وقوع است، ما نتوانسته ایم پیشرفت لازم را در حوزه عدالت داشته باشیم و این کاری است که انجام می دهیم. “او گفت. چیزی است. مطالبه جدی مردم است.»

ذوالنوری تصریح کرد: برای کاهش پرونده های قضایی باید در برخی موارد پیشگیری را تقویت کنیم و در برخی موارد نیز قوه قضائیه به عنوان دادستان برای رسیدگی به موضوع بی حجابی، بدحجابی و ظلم به حیوانات وارد عمل شود. شکایت نکن هنجارها و قوه قضائیه معرفی شود و قانون حمایت از حقوق مردمی مبتنی بر قوه قضائیه مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد که اعترافاتش از طریق شکنجه گرفته شده است، اما گفت که اعترافاتش از طریق شکنجه گرفته شده است.

انتهای پیام/ ۷۸۰۲۳
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید