حجاب نماد نظام جمهوری اسلامی و نماد سلامت روان جامعه است


حجت الاسلام سید محمد سادات رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان در گفت و گو با خبرنگار فارس در سنندج، گفت: حجاب یکی از مهم ترین واجبات دینی و دارای مبانی قرآنی و شرعی است. نماد سلامت روحی و روانی جامعه و نماد نظام مقدس اسلامی است.

وی افزود: هیچ مرجع آگاهانه ای در کشور ما برای تصمیم گیری درباره فرهنگ حجاب و عفاف وجود ندارد و این فریضه الهی بسیار ظالمانه است و نه تنها حامیان جدی ندارد بلکه مخالفان زیادی در دولت دارد.

وی افزود: قوانین راهنمایی و رانندگی که یک قرارداد اجتماعی است و همه باید آن را رعایت کنند و یا در هنگام ورود به ادارات به دلیل ابتلا به ویروس کرونا اصرار به استفاده از ماسک داشته باشند. خیانت از ویروس کرونا هم خطرناکتر است و باعث سقوط خانواده مستبد و جامعه اسلامی ایران می شود و مبنای اصلی نقشه ها و توطئه های دشمنان اسلام علیه فرهنگ ایرانی اسلامی است.

سادات افزود: برای گسترش این فریضه الهی همه نیات و بسیج مستلزم وجود یک مرکز ویژه سیاستگذاری و تصمیم گیری در خصوص نقش زنان به ویژه مبلغان در حوزه حجاب است.از جمله ساخت. مدارس خواهران برای پاسخ به شبهات که در مقوله حجاب هستیم.

به گفته وی، جلوگیری از ورود زنان محجبه به نهادها و مراکز دولتی، تشویق زنان محجبه و برگزاری جلسات تفسیری بر اساس مرامات راهنمای بزرگ در مقوله حجاب و عفاف برای خانواده ها، ایجاد ویژه آموزشی و بصیرتی. دوره ها و توجه ویژه به آنها. رسانه ملی و مراکز آموزشی از دبستان تا دانشگاه شامل محتوای مناسب در متون آموزشی در خصوص اهمیت حجاب و آثار سوء ترک آن، علیه ناقضان هنجارهای سلامت اجتماعی توسط دستگاه قضایی و نیروی انتظامی اقدام قاطع و حمایت آنان . امر به معروف و دوری از منکر از دیگر ملزومات رشد فرهنگ حجاب و عفاف است.

انتهای پیام/ ۲۳۳۰/۷۰
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید