حتی در ایام امام و رهبر انقلاب هم مردم همیشه در کنار ایشان بودند


حجت الاسلام سید محمدرضا مرتضی الدین نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه جرگه شورای اسلامی در گفت وگو با خبرگزاری فارس، ۱۵ خرداد را آغاز انقلاب اسلامی در ایران دانست. امام خمینی (ره) دارای ویژگی های علمی، عملی و اخلاقی فراوانی بود، در عین حال به وعده های الهی ایمان و اعتماد کامل داشت.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره ایمان خود را عملی کرده و هر چه فرمودند بلافاصله عملی کردند و در گفتار و کردار ایشان تفاوتی وجود نداشت. هر چند چیزی می گفت مقامات با تمام نیروهای پلیس، سرویس‌های ویژه و ارتش با این اعتراض مخالفت کردند.»

رهبر معظم انقلاب اسلامی آنچه را که قبل از انقلاب و بعد از پیروزی جمهوری اسلامی فرمودند، در سخنان خود خطاب به مردم فرمودند و هر چه فرمودند که یکی از آنهاست، انجام دادند. گفت. همچنین است. انقلاب یک باور عمومی بود.

وی در ادامه افزود: امام خمینی (ره) در دوران شاهنشاهی خواستار اعتماد و اطمینان مردم و برپایی نظام نظامی مردمی بودند که حتی پس از پیروزی جمهوری اسلامی نیز به آن اعتقاد داشتند. مردم ضامن این کشور بودند. از انقلاب.

مطهری نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بنیانگذار انقلاب اسلامی به چهار چیز اعتقاد داشت: ایمان به خدا، ایمان به خدا، ایمان به مردم و هدف از این مسائل. .

مرتاج الدین گفت: بنیانگذاران انقلاب اسلامی معتقد بودند که مردم در تشکیل حکومت نقش مهمی داشتند و همیشه در قدرت بودند و به همین دلیل انقلاب اسلامی به پیروزی رسید. حضرت امام خمینی (ره) در این کشور استفتاء کردند. در گام اول مردم به اصول نظام رای دادند، بعد قانون اساسی نوشته شد و بعد مردم به آن رای دادند.

وی افزود: در دوران حیات سیاسی و مدیریت امام خمینی (ره) مردم در دست ایشان بودند و حتی در صورت اصلاح قانون اساسی باز هم مردم به ایشان رای می دادند.

امام خمینی (ره) فرمودند که نقش مردم در حکومت، نقش اساسی نیست، بلکه نقشی رسمی است و همواره در عمل به آن عمل کرده و از سال ۶۸ نیز آن را دنبال کرده است. راه بنیانگذار انقلاب اسلامی و همواره حفظ رای مردم بوده است که در ۱۱ خرداد شاهد پیروزی اصلاح طلبان بودیم که برخی از آنها برای ابطال رای مردم به عنوان رهبر معظم انقلاب اجازه ندادند. . در سال پنجم انتخابات عده ای می خواستند رای مردم را باطل کنند اما رهبر کبیر انقلاب از رای مردم حمایت و پاسداری کردند.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید