جوکر: قوه قضاییه باید قصور و عزل مسئولان را جدی بگیرد


به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، محمد صالح جوکر شب گذشته در مراسم تجلیل از مدیران ارشد دستگاه قضایی استان اظهار داشت: ما مفتخریم که امروز قوه قضاییه پایبند انقلاب و حفظ ارزش ها و عدالت است. برای اطمینان اقدام می کند. وی گفت: اگر قوه قضاییه ما عدالت را رعایت نکند، نه از مجلس و نه از دولت نمی توان انتظار داشت چرا که نگاه مردم و حتی دولت و مجلس به این ارگان ارزشمند کشور است.

وی با بیان اینکه امروز بخش مهمی از سرمایه اجتماعی ما در سایه عملکرد قوه قضائیه است، اضافه کرد: در سنجش عملکرد دستگاه ابتدا عملکرد قوه قضائیه را ارزیابی کنید.

من هرگز این سطح از حمایت سه قوه را ندیده ام

نماینده مردم یزد و اشکذر در جرگه شورای اسلامی گفت: در واقع در این زمان و در قرن چهاردهم سه قوه مجریه، قضائیه و مقننه را با هم ندیده ام که بسیار است. مهم و ارزشمند است.” “

جوکر افزود: ما حتی بحث جدیدی را با قوه قضائیه آغاز کرده ایم که تعامل مجلس با قوه قضائیه به رهبری معاون اول و معاون اول دادگستری است و تقریبا بخشنامه ای تدوین شده است. که ما بتوانیم آن را انجام دهیم.

وی گفت: ما همه در یک کشور هستیم و آن نظام اسلامی است و اگر همدیگر را نابود کنیم به جایی نمی‌رسیم. قوه قضائیه از جهات دیگر وضعیت و تحولی را می بیند که از زمان آمدن آیت الله رئیسی شاهد آن بودیم و قبلاً مورد غفلت قرار گرفته بود.

حادثه قطار بر اثر سهل انگاری رخ داده است

رئیس کمیسیون امور داخله ولسی جرگه گفت که متأسفانه ترک زنجیر در کشور مشکلات بیشتری را ایجاد کرده و ریاست راه آهن در حال تبدیل شدن به اپراتور و قراردادی قطار است. متأسفانه در این حادثه ۴ نفر جان خود را از دست دادند و خانواده های آنها از بین رفتند.

وی ادامه داد: حادثه دیگر سیل یزد بود که خسارات زیادی به بار آورد، وقتی موضوع را بررسی می کنیم می بینیم که سیل بند قبلا تخریب شده و هیچکس نظارتی بر آن نداشته است و همین بی توجهی باعث شده این خسارات بوده است. . و هیچ کس پاسخگو نبود.

قوه قضائیه باید با بی توجهی و مهجوریت مسئولین کشور برخورد کند

وی از قوه قضائیه خواست در برخورد مسئولانی که با وجود این کوتاهی ها به مردم آسیب می رسانند، کوتاهی و کوتاهی نکنند و هر جا نقصی از سوی مسئولی مشاهده شد، رصد شوند. او باید در این باره پاسخگو باشد و فرقی نمی کند نماینده مجلس باشد یا یکی دیگر از مقامات کشور.

انتهای پیام/ الف
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید