جوسازی بلانکن درباره ادعای جدید آمریکا علیه ایران


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پس از اظهارات جدید مقامات قضایی آمریکا و اتهام یک شهروند ایرانی در اقدام به قتل «جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید. آنتونی بلانکن وزیر امور خارجه این کشور شروع به صحبت علیه ایران کرده است.

وی در توییتی نوشت: «پیام ما به ایران روشن است: ما تهدید به خشونت علیه آمریکایی‌ها را تحمل نخواهیم کرد – و این قطعاً شامل مقامات دولتی سابق نیز می‌شود». هر حمله ای عواقب بدی در پی خواهد داشت.»

وزارت دادگستری آمریکا شامگاه چهارشنبه با صدور بیانیه ای مدعی شد که یک شهروند ایرانی که از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است به تلاش برای قتل جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید متهم شده است. وزارت دادگستری آمریکا مدعی شد که متهم ۴۵ ساله می‌خواسته ۳۰۰ هزار دلار برای استخدام افراد برای این قتل بپردازد. در این بیانیه ادعا شده است که انگیزه این فرد ممکن است انتقام گیری از کشته شدن سردار قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باشد.

جک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید پس از انتشار بیانیه ادعا کرد: دولت بایدن در مورد حفاظت از همه آمریکایی ها در برابر تهدیدات خشونت و تروریسم سازش نمی کند.

در همین راستا، پایگاه خبری آکسیوس مدعی شد که وزارت دادگستری آمریکا به مایک پمپئو وزیر امور خارجه سابق این کشور گفته است که وی پس از جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید، دومین هدف توطئه ادعایی این وزارتخانه است. .

سناریوی جدید ضدایرانی آمریکا در چارچوب مذاکرات رفع تحریم ها با هدف فشار بر ایران با واکنش شدید سخنگوی وزارت امور خارجه ایران مواجه شد و نسبت به چنین اقدامی هشدار داد. به بهانه این اتهامات مضحک به شهروندان ایرانی.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به بیانیه جدید آمریکا گفت: اینگونه ادعاهای بی اساس با اهداف و انگیزه های سیاسی مطرح می شود و در واقع تبلیغاتی است. جلو رفتن و به ویژه پرهیز از مسئولیت پاسخگویی به بسیاری از جنایات تروریستی این است که دولت آمریکا یا مستقیماً در ترور ناجوانمردانه سلیمانی دست داشته و یا مانند جنایات تروریستی رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا انجام شده است. گروه های تروریستی مانند داعش

سخنگوی دستگاه‌های دیپلماسی تصریح کرد: بیان این افسانه‌های سیاه و بی‌اساس رویه‌ای تکراری در سیستم قضایی و تبلیغاتی آمریکاست و این بار برای ایجاد سناریوهای مرتبط با مفسدان سیاسی و عناصر بی‌ارزش مانند بولتون است. این فرآیند استفاده می شود.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران نسبت به هرگونه اقدام علیه اتباع ایرانی به بهانه این اتهامات بی اساس به شدت هشدار می دهد و تاکید می کند که برای دفاع از حقوق دولت و ملت در چارچوب قوانین بین المللی هر اقدامی درست است. جمهوری اسلامی ایران.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید