جلوگیری از سیلاب با تخلیه کامل مسیر رودخانه کن به تهران


به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، وحیدرضا محمدی شهردار منطقه ۲۲ تهران در خصوص سیل گفت: اقدامات زیادی برای جلوگیری از وقوع سیل در تهران انجام شده و بخشی از رودخانه کن نیز در حال انجام است. در نظر گرفته شده است.» غرق شده است به باغ جوانان تبدیل شد و کانال این رودخانه نیز در همین راستا جریان دارد که توجه به تخلیه آب این رودخانه ها را دوچندان کرده است.

وی افزود: بخشی از زباله هایی که در رودخانه کن جمع می شود از مناطق بالا منتقل شده است که با جمع آوری این زباله ها روند انتقال زباله از ۲۲ منطقه به مناطق پایین اعم از مناطق ۲۱ و ۱۸ کاهش می یابد. .

محمدی درباره لایروبی رودخانه کین گفت: بخشی از لایروبی رودخانه به صورت دستی و بخشی به صورت مکانیکی انجام می شود و در حال حاضر آب بدون هیچ مانعی در جریان است.

شهردار منطقه ۲۲ گفت: مرز رودخانه کن تهران از محله دهکده المپیک در بزرگراه شهید همت شروع شده و از کانالی در جوانمردان بستان می گذرد و از بزرگراه شهید حکیم می ریزد. بزرگراه شهید فهمیده در منطقه ۲۱ داده می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به انتقال گل و لای از نواحی بالای مرز شمال غربی در سیلاب های امامزاده داود، مسئولان اداره سیلاب نسبت به آبیاری مجدد این مسیر تلاش خواهند کرد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید