جانسون: منابع نظامی روسیه کمیاب است


یکصد و هشت روز پس از آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در منطقه دونباس، لندن مدعی است که پیشرفت روسیه در شرق اوکراین کند است.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا صبح پنجشنبه گفت که اطلاعات نظامی لندن بر این باور است که دخالت روسیه در جنگ اوکراین در ماه های آینده با کاهش منابع نظامی این کشور کند خواهد شد.

جانسون در مصاحبه با روزنامه آلمانی Zoddeutsche Zeitung مدعی شد که نیروهای روسی در حال پیشروی در شرق دونباس هستند که ویرانی به بار آورده اند، اما هزینه های سنگین نظامی و تسلیحاتی نیز متحمل شده اند.

با این حال، سازمان اطلاعات دفاعی ما بر این باور است که روسیه در چند ماه آینده به مرحله‌ای خواهد رسید که دیگر نمی‌تواند به جلو حرکت کند، زیرا منابع خود را از دست داده است.

او گفت: “بنابراین ما باید به اوکراینی ها کمک کنیم تا پویایی خود را بازگردانند.” من این موضوع را در اجلاس G7 مطرح خواهم کرد. تا زمانی که اوکراینی ها در موقعیتی هستند که می توانند تلافی کنند، باید از آن حمایت کنند. با تجهیزاتی که از ما می خواهند».

جانسون در پاسخ به این سوال که پیروزی اوکراین یا شکست روسیه چه خواهد بود، گفت: “ما حداقل به وضعیت موجود قبل از ۲۴ فوریه باز خواهیم گشت و نیروهای آنها (روسی) عقب رانده خواهند شد. “مناطقی که آنها حمله کردند.”

رئیس اطلاعات ارتش بریتانیا روز چهارشنبه گفت: «در حالی که روسیه به تلاش های خود برای محاصره منطقه سوردودسک از طریق جزایر ایزیم و پوپاسنا در شمال ادامه می دهد، گلوله باران های توپخانه ای سنگین ادامه دارد».

مطابق با صفحه وب در این بیانیه آمده است: «احتمالاً روسیه برای استقرار تعداد زیادی از واحدهای ذخیره نظامی در دونباس آماده می شود». مقامات روسی از ۵ مارس تاکنون تعداد کل تلفات نظامی در اوکراین را اعلام نکرده اند.

پنتاگون در بیانیه ای اعلام کرد: با این حال، جمهوری خودخوانده دونتسک آمار تلفات خود را منتشر می کند. تا ۱۶ ژوئن، منطقه اذعان کرد که ۲۱۲۸ پرسنل نظامی در این عملیات از ابتدای سال تاکنون کشته و ۸۸۹۷ نفر زخمی شده اند.

این گزارش ادامه می دهد: «تعداد کشته شدگان جمهوری خودخوانده دونتسک حدود ۵۵ درصد قدرت اولیه آن است که نشان دهنده ویرانی فوق العاده نیروهای روسی و حامیان آنها در دونباس است».

وی در پایان گفت: این امکان وجود دارد که نیروهای دونتسک به سلاح و تجهیزات قدیمی مجهز شوند. در هر دو طرف، توانایی تولید و استقرار واحدهای ذخیره در جبهه احتمالاً برای نتیجه جنگ بسیار مهم است.»

لندن پیشتر مدعی شده بود که این کشتی در حال انتقال سلاح به جزیره کلیدی اوکراین در دریای سیاه است تا به تصرف آن کمک کند، پس از انهدام کشتی جنگی بزرگ روسیه توسط کیف. (جزئیات بیشتر)

روسیه در ۵ مارس ۲۰۱۴ به یک کشور اروپایی حمله کرد و از جمهوری های دونباس خواست تا از خود در برابر تجاوزات اوکراین دفاع کنند و از آن زمان غرب تحریم ها را تشدید کرد و به اوکراین تسلیحات ارائه کرد که ارسال این کشور باعث ناآرامی در اوکراین شد.

انتهای پیام/ص
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید