تکنیک شستشوی معکوس مو چیست و فواید آن چیست؟


اگر ریزش مو حتی پس از استفاده از نرم کننده شامپوی روغنی متوقف نشد، حتماً روش شستشوی موی معکوس یکباره را امتحان کنید.

شستشوی مو معکوس شستشوی موی معکوس چیست

ما یک روال شستشوی مو داریم که در آن یک یا دو بار در هفته موها را شامپو می کنیم و بعد از آن موها مرطوب می شوند و روغن مالیده می شود، این روال برای همه بسیار شبیه است، اما موهای بسیاری از خانم ها کوچکترین بهره ای از این روتین نمی برند. سپس به شدت شروع به ریزش می کند یا مانند این حالت چسبنده باقی می ماند اگر شما هم همین وضعیت را دارید، پس باید یک بار شستشوی معکوس مو را امتحان کنید، اگر با موهای کمتری دست و پنجه نرم می کنید و می خواهید بافت موی خود را بهبود ببخشید، این تکنیک بک واش فقط برای شما مناسب است. اگر شما هم برای اولین بار در مورد آن شنیده اید، باید چند نکته در مورد آن بدانید.

همانطور که از نام این فرآیند پیداست، در این روش باید موها را به صورت معکوس بشویید چگونه؟ بنابراین اجازه دهید به شما بگوییم که وقتی به این دلیل شامپو را به موهای خود می زنید، تمام چربی از سرتان خارج می شود. بعداً از نرم کننده استفاده می کنیم تا بتوانیم درخشندگی بیشتری به موهایمان بدهیم و در این دور نرم کننده بیشتری می زنیم که موها را بسیار خشک و کدر می کند، برای جلوگیری از این حالت اولین قدم در شستشوی معکوس آبرسانی و سپس شامپو زدن است. تمام رطوبت موجود در ریشه موهایتان را ببندید.

درمان های طبیعی برای موهای سفید

انتخاب شامپوی مناسب برای موهای سالم

با این روش پوست سر شما حتی قبل از شستن موها تمیز می شود و به همین دلیل فولیکول های مو ترمیم می شود و موهای شما سالم تر و بزرگتر از قبل می شود و در صورتی که موهای شما خیلی کدر است با این روش موهای شما مرطوب تر می ماند. موهای شما نیز می تواند بافت داشته باشد و همچنین می تواند به موهای شما درخشندگی بدهد، اگر موهای شما نازک است و موهای شما نیاز به بافت دارند، باید این تکنیک را امتحان کنید، زیرا موهای شما بدون خشک شدن می توانند بسیار براق و سالم شوند. اگر چربی بیشتری در موهایتان جمع می شود و موها چرب تر می شوند، می توانید این تکنیک را امتحان کنید، برای نتیجه بهتر هفته ای دو بار پوست سر خود را بشویید.

  • در این فرآیند، ابتدا باید موهای خود را کمی خیس کنید.
  • موها را به این ترتیب خیس کنید تا موها کاملاً مرطوب شوند.
  • حالا مقدار کمی نرم کننده را کف دست خود قرار دهید و شروع به مالیدن آن به موها کنید.
  • ابتدا آن را به قسمت پایینی مو بمالید و آن را صاف کنید.
  • از پوست سر خودداری کنید.
  • نرم کننده را بگذارید و سپس شامپو را به موها بمالید.
  • این کار از خشک شدن موهای شما جلوگیری می کند.

اگر موهای ضخیم و پرپشت زیادی دارید، نباید این روش را امتحان کنید، زیرا انجام این کار باعث می‌شود موهای شما وز شود. تعادل pH با هر دو می توان تعادلی در موهای شما ایجاد کرد.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/