تکمیل زیرساخت ها در نهبندان پلی برای جذب سرمایه گذار است


به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، جواد زوانات امروز در مراسم گرامیداشت سالروز سفر مقام معظم رهبری به نهبندان که به عنوان روز نهبندان گرامی داشته می شود، در سریال جذب گفت. این منطقه از سوی مقامات بالادستی در راس برنامه ها قرار گرفته و نشان از توجه ویژه به مناطق محروم دارد.

استاندار خراسان در جنوب استان خراسان افزود: مصوباتی برای سفر رهبر معظم ایران به نهبندان داده شد که اکثر آنها اجرایی نشد و یکی از دلایل اصلی عدم اجرای برخی مصوبات است. نبود زیرساخت در این زمینه است. حوزه

وی احداث پست ۴۰۰ کیلوولت برای توسعه نهبندان و به ویژه توسعه و توسعه نواحی صنعتی و معدنی را رضایت بخش دانست و گفت: یکی از منابع غنی این شهرستان معادن این شهرستان است. این بخش نیازمند زیرساخت های برق است. .

وی تصریح کرد: در چند ماه گذشته سرمایه گذاران مختلفی را برای شهرستان نهبندان جذب کرده ایم که به دلیل نبود زیرساخت های برق تمایلی به سرمایه گذاری ندارند.

فرماندار ادامه داد: یکی از مهم ترین زیرساخت ها و مسائل مهم شهرستان نهبندان احداث پست ۴۰۰ کیلوولتی است که زیرساخت های برق را برای فعالیت های صنعتی و معدنی و همچنین مشترکین تامین می کند.

زلاند افزود: برای ساخت این نیروگاه کارهای زیادی انجام شده و امروز به مناسبت سفر مقام معظم رهبری به نهبندان عملیات اجرایی این پروژه آغاز می شود که بی شک چهره این منطقه را تغییر خواهد داد.

زلاند گفت: در خصوص سند توسعه نهبندان در حال انجام دستورالعمل های لازم برای رفع مستثنیات و تعیین نیازها هستیم و در اولین سفر سیزدهمین دوره دولت به این استان، اجرای سند توسعه قبلی نهبندان.توافق. تاکید شد.

استاندار خراسان جنوبی افزود: این سند در دستور کار ویژه قرار می گیرد و در اولین فرصت در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان درباره موضوع شهرستان نهبندان تصمیم گیری می شود.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: در حال پیگیری مجوز راه نهبندان – شوف به طول ۳۰ کیلومتر هستیم که ۱۱ کیلومتر آن باقی مانده و حداکثر تا سه ماه آینده پیمانکاران مستقر می شوند.

وی گفت: منتظر سند توسعه نهبندان نیستیم و تاکنون اقدامات عمرانی دنبال شده و اقداماتی نیز اجرایی شده است.

زلاند گفت: کارخانه فرآوری طلا آماده بهره برداری است و در اسرع وقت به بهره برداری می رسد.

وی از اتصال گاز به شهرک صنعتی نهبندان خبر داد و افزود: اجرای طرح مدیریت آب از دیگر اقدامات است و سد بندان به مدت ده سال تمدید و تا پایان امسال اجرا می شود.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این استان در انتهای شبکه سراسری قرار دارد، گفت: یکی از موضوعات وصل شدن شبکه گاز از دشتک زابل به نهبندان است و با این اقدام مهم از این قسمت غافل نخواهیم شد. . شاهد کمبود گاز برای مشتریان در روزهای خاصی از سال و در زمان پیک مصرف باشید.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: با انتخاب افراد شایسته و تشکیل دولت انقلابی، اجرای اقدامات جهادی و تلاش شبانه روزی شاهد پیشرفت و توسعه کشور هستیم. استان

قوانت گفت: خوشبختانه تعامل بسیار خوبی بین قوای سه گانه در امور داخلی صورت گرفته و شاهد اقدامات جهادی هستیم.

وی بیان کرد: اکنون تنها کار در کشور کار و تلاش است باید از این فرصت برای استان استفاده کرد و از شکست های تاریخی جلوگیری کرد.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: در سال پایانی سیزدهمین دوره دولت شاهد سفرهای استانی رئیس جمهور بودیم که خبرهای خوبی برای استان ما به همراه داشت و اگر دولت بخواهد می تواند کارهای ارزنده یا اقتصادی خوبی انجام دهد. . اگر بدنه جامعه یعنی مردم با آنها نباشد کار بد می شود.

وی تقویت سرمایه اجتماعی و افزایش اعتماد مردم را شرط اساسی هر نوع تغییر و توسعه دانست و افزود: اگر دولت برنامه هایی داشته باشد اما مردم آن را اجرا نکنند کار جلو نمی رود با توجه به حضور از مردم در مردم در میدان، مردم نیز بسیار صمیمی بودند.»

وی افزود: دولت پشت درهای بسته به جامعه آمده و در بین مردم حضور دارد تا مردم به دولت و نظام اعتماد کنند و این امر موجب پیشرفت و توسعه سریع می شود.

انتهای پیام/۴۹۰۵
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید