توصیه های مهم برای مسافران کربلا از همراه داشتن مسکن و گنه کین خودداری کنید


به گزارش خبرگزاری فارس، فتاح احمدی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری افغانستان و رئیس کمیته انتقال محکومان این کشور از اعزام تعدادی دیگر از ایرانیان خبر داد. زندانیان به این کشور گفت: با تلاش‌ها و هماهنگی‌هایی که با ایران انجام شده، امکان انتقال تعداد قابل توجهی از زندانیان ایرانی فراهم شده است.

وی ادامه داد: امروز ۱۹ ایرانی (۱۸ مرد و یک زن) به اتهام حمل مواد مخدر و قرص های ممنوعه در قطر دستگیر و به حبس های طولانی مدت محکوم شدند و مدتی را در زندان سپری و به زندان منتقل کردند. باقیمانده محکومیت خود را در داخل کشور بگذرانند.

احمدی تصریح کرد: این کار با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوحه، وزارت امور خارجه، اداره زندان ها، مراجع قضایی و قضایی و سایر نهادهای مرتبط و در مسیر انتقال محکومان به این کشور انجام شد کمیته (مستقر در وزارت عدلیه).

وی در ادامه گفت: مرحله سوم انتقال زندانیان ایرانی از این کشور شامگاه پنجشنبه (۲۶ شهریور) از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز انجام شد.

احمدی با اشاره به فعالیت مستمر کمیته انتقال محکومان در سال گذشته افزود: این کمیته از دهه گذشته به صورت مستمر در راستای حمایت از ایرانیان زندانی خارج از کشور و خانواده های محکومان به راحتی در دسترس بوده و فعالیت خود را آغاز کرده است. و آنها را در شهرهایشان ملاقات خواهد کرد.»

وی گفت: با توجه به سفر زائران ایرانی به عراق برای زیارت اربعین و جام جهانی قطر، به همه ایرانیان توصیه می شود به این کشورها رفته و از گرفتن وام از افراد ناشناس خودداری کنند. از سفر به خارج از کشور، مصرف هرگونه دارو، قرص های روانگردان، آرام بخش ها و قرص های کدئین خودداری کنید. زیرا در برخی از کشورها از جمله کشورهای همسایه، حمل و نقل مقدار کمی از این مواد مجازات سنگینی دارد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید