توجیه یارانه اقدام جسورانه دولت برای حمایت از مردم است


مجتبی یوسفی عضو کمیسیون عمران جمهوری اسلامی ایران در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس به حذف ارزهای ترجیحی به دلیل فساد و رانت اشاره کرد. همچنین عاملی برای ضعف اقتصاد کشور بود.

وی افزود: سال گذشته ۲ میلیارد دلار از ارز کشور برای کالاهای اساسی مانند گوشت، مرغ، پروتئین و همچنین واردات برای تولید، دارو و تجهیزات پزشکی در نظر گرفته شد. “حدود ۶۵ ۳ میلیارد در سال.” منابع کشور باید وقف مسائلی می شد که باید در دسترس مردم و اقشار ضعیف و متوسط ​​قرار می گرفت، اما این اتفاق نیفتاد.

یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس نمایندگان گفت: به دلیل جنگ بین اوکراین و روسیه و افزایش قیمت غلات، گندم و نفت در جهان، ما باید به ۵ میلیارد دلار نیاز داشتیم که باید چند برابر می شد. مابه التفاوت ۴۲۰۰ تا ۲۸ هزار تومان و حدود ۴۸۰ هزار میلیارد دلار نیاز بود که اگر این پول صرف تولید و اشتغال و کمک به فقرا شود، اتفاق مهمی در همه بخش ها رخ می دهد.

وی تصریح کرد: زمانی که به نفر اول سریال پیش پرداخت داده می شود، به آخرین نفر یعنی مردم و مصرف کنندگان سامانه ای داده می شود که برای ورود و ثبت نام باز است تا در هر شرایطی افراد واجد شرایط شناسایی شوند. .

یوسف زی گفت: ارائه تذکره الکترونیکی برای اقشار ضعیف یعنی کسانی که درآمد کافی و پایدار ندارند باید مبنای قیمت کالاهای اساسی را روشن کند.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید