تمدید دستور در کره جنوبی/ احتمال هفتمین آزمایش هسته ای کره شمالی


به گزارش خبرگزاری یونهاپ، دفتر یون سوک یول، رئیس جمهور کره جنوبی روز یکشنبه در حالت آماده باش ۲۴ ساعته قرار دارد زیرا انتظار می رود کره شمالی هفتمین آزمایش هسته ای خود را انجام دهد.

در میان چشم انداز آزمایش هسته ای جدید کره شمالی، رسانه ها از آمادگی های دولت کره جنوبی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری فارس، دفتر یون سوک یول، رئیس جمهور کره جنوبی از روز یکشنبه در حالت آماده باش ۲۴ ساعته قرار دارد، زیرا کره شمالی قرار است هفتمین آزمایش هسته ای خود را انجام دهد.

مقامات سئول بر این باورند که آزمایش های موشکی اخیر کره شمالی و سایر اقدامات تحریک آمیز، بخشی از آمادگی برای هفتمین آزمایش هسته ای این کشور است. یک مقام ارشد ریاست جمهوری کره جنوبی به خبرنگاران گفت: از آنجایی که تحرکات کره شمالی به طور مداوم افزایش یافته است، ما تمام تلاش خود را برای حفظ آمادگی برای حفظ آمادگی انجام می دهیم. این یک تمدید ۲۴ ساعته است.”

یکی دیگر از مقامات در سئول گفت که دفتر ریاست جمهوری برنامه های مفصلی برای پاسخ به آزمایش هسته ای کره شمالی آماده کرده است. این مقام کره جنوبی که نامش فاش نشد، گفت که همه در حالت آماده باش هستند.

کره شمالی در هفته‌های اخیر تنش‌ها را با یک سری آزمایش‌های موشک بالستیک، از جمله یک آزمایش بر فراز ژاپن، و همچنین هواپیماهای جنگنده و آتش توپخانه تشدید کرده است.

نیروی هوایی کره شمالی طی چند روز گذشته در یک رزمایش بزرگ ۱۵۰ جنگنده را شلیک کرد.یک منبع نظامی که نخواست نامش فاش شود، گفت: این رزمایش هوایی که شنبه گذشته برگزار شد، بین جمهوری کره و کره جنوبی برگزار شد. کره شمالی: کره برای اهداف تبلیغاتی در مورد مخالفان مسلح دولت انجام شد. صدا و سیمای شمال به طور مستمر برنامه هایی را درباره این رویداد پخش می کند.