تمام بدنه دولت برای اجرای قانون اصلاح نظام پرداخت یارانه بسیج شود


به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، حجت‌الاسلام سید سعید حسینی، نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه کاشان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کاشان با اشاره به توصیه آیه ۱۶۸ سوره بقره اظهار داشت: مال حلال بیاورید در منزل و از گام های شیطان پیروی نکنید که شیطان می‌خواهد شما حرام‌ را به دست بیاورید.

وی ضمن اشاره به پیش‌بینی رهبر معظم انقلاب از زوال رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: کشورهای عربی در حال مسابقه برای ایجاد رابطه با صهیونیست‌ها هستند و انتظار ما از جهان عرب ورود سریع به میدان عمل در برابر جنایات اسرائیل است و این اعراب هستند که دارند با اسرائیل هم پیمان می‌شوند  یا از اسرائیل ترسیده و یا چشم طمع به کمک اسرائیل دارند چرا که رژیم صهیونیستی در شرایطی قرار دارد که نه نمی توان به آن طمع داشت و نه از آن ترسید. صهیونیست‌ها هرجا که پا بگذارند فساد ایجاد می‌کنند و این رژیم در آستانه زوال است.

نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه کاشان با بیان اینکه سوریه امروز با سوریه ده سال پیش از نظر احترام و اعتبار قابل مقایسه نیست افزود: رهبر انقلاب به بشار اسد فرمودند که شما و مردم سوریه در یک جنگ بین‌المللی پیروز شدید، یکی از عوامل پیروزی خود رئیس‌جمهور سوریه بود و الان همه دنیا به این کشور به عنوان یک قدرت نگاه می‌کند و رضوان خدا بر حاج قاسم سلیمانی و همه مدافعان حرم و سر سلسله که حاج قاسم را امید داد و به جبهه فرستاد و به او را با اقتدار به پیروز رساند.

حسینی با اشاره به درخواست امارات از بشار اسد برای نزدیک نشدن به ایران خاطرنشان کرد: در بعضی از اخبار خوانده‌ام که امارات به آقای بشار اسد گفته است اگر می‌خواهید ما با سوریه ارتباط داشته باشیم نباید به ایران نزدیک شوید و حضور آقای بشار اسد در تهران یک تودهنی بزرگ به تفکر این کشور است.

 حسینی با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با کارگران، افزودند: رهبر انقلاب نقش کارگران در سه عرصه نظامی، اقتصادی و سیاسی برجسته دانستند که در عرصه نظامی ما ۱۴ هزار شهید کارگر داریم و در اقتصادی ستون اصلی خیمه تولید بر عهده کارگران است و در عرصه سیاسی از اول انقلاب می‌خواستند کارگران را در مقابل انقلاب قرار داده و آن‌ها را تابلوی اعتراض علیه نظام جمهوری اسلامی قرار بدهند اما کارگران بصیر بودند و اگر خواسته بحقی را هم داشتند مرز خودشان را از دشمن دشمن جدا کردند.

امام جمعه کاشان با بیان اینکه قراردادهای موقت موجبات ناامنی شغلی می‌شود، بیان کرد: رهبر انقلاب یکی از سه مسأله اصلی کارگران را تامین امنیت شغلی بیان کردند و گفتند شغل باید در امان باشد و قراردادهای موقت باعث ضربه خوردن به تولید ملی می‌شود و وقتی تولید ملی و اشتغال ضربه خورد، به قاچاق و واردات بی‌رویه منجر شده است.

وی با بیان اینکه منابع انسانی از مهمترین زیرساخت‌های رسیدن به تمدن بزرگ اسلامی خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب در دیدار معلمان نیز فرمودند در جهانی که در شرق و غرب در حال ظلم هستند باید معلمان عزیز نسل آینده را با ارزش مقاومت و ایستادگی تربیت کنند و معلمان ۱۲ سال این امانت در اختیار شما هستند و اگر امروز می خواهیم بدانیم کشور ما ۱۲ سال آینده چه وضعیتی دارد نگاه کنیم الان آموزش و پرورش ما چه وضعیتی دارد.

وی با ابراز تاسف و شرمندگی از اسراف سه میلیون ۵۰۰ هزار تن گندم در سال  خبر داد و تاکید کرد: مصرف گندم ما در یک سال ۱۳ میلیون تن است و از این ۱۳ میلیون ۱۱ میلیون تومان برای مصرف نانوایی‌ها ۲ میلیون تن برای مصارف صنعتی شیرینی ماکارونی، بیسکویت، شکلات و نان فانتزی است.

امام‌جمعه کاشان بیان داشت: در سال ۱۴۰۰ دولت قبلی گندم را از کشاورز کیلویی ۵ هزار تومان خریداری کرده و در طول سال حدود ۵ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شده است در حالی که نیاز ما ۱۳ تن  بوده است و حدود ۸ میلیون تن کسری داشته است که باید از خارج وارد بشود.

امام‌جمعه کاشان با بیان اینکه جنگ اوکراین و روسیه امنیت غذایی دنیا را به هم ریخته است تاکید کرد: ۳۰ تا ۷۰ درصد دانه‌های روغنی و غلات در این دو کشور تولید می‌شود و این کشورها اعلام کردند ما نمی‌فروشیم و دانه‌های روغنی و غلات در سطح بین الملل بین ۳۵ تا ۷۰ درصد گران  و در بازار جهانی کمیاب و گران شده است و آنچه تا حالا صورت می‌گرفته، واردات بوده است.

تشریح اقدامات دولت در زمینه آزادسازی قیمت ها

سعید حسینی با تشریح اقدام دولت در حذف یارانه آرد خاطر نشان کرد: قبلاً به کارخانه آرد داده می‌شد تا به دست مصرف کننده برسد، اما الان دولت یارانه را به مقدار نانی که ما به دست مردم رسیده تخصیص می‌دهد و در رابطه با ماکارونی و محصولات دیگر دولت آردی که یازده هزار و ۵۰۰ تومان از کشاورز خریده یا از کارخانه آرد ۱۶ هزار تومان برایش در می آمد به کارخانه ماکارونی می‌داد دو هزار ۵۰۰ تومان تا بنده و شما ماکارونی ارزان و یارانه‌ای بگیریم.

امام جمعه کاشان از با حمایت از اقدام دولت سیزدهم در اجرای این قانون بیان کرد: قانون، اقدام درستی است و کارشناسان منصف می‌گویند آقای رئیسی جرات به خرج داد و کاری که باید همه دولت های قبلی انجام می دادند و شجاعتش را نداشتند، از آبروی خودش مایه گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: آن‌هایی که منافعشان در خطر است، آن‌هایی هستند که با اصل نظام مقدس جمهوری اسلامی ضد هستند و در فضای مجازی بر علیه این اقدام عدالت آمیز رئیس‌جمهور به شدت کار می‌کنند، مردم عزیز کاشان و همشهریان عزیز گول فضای رسانه‌ای مسموم دشمن را نخورید، حرص ممنوع مثل روال سابق زندگی معمولی خودمان را داشته باشیم.

نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه کاشان ضمن درخواست از فرماندار و استاندار خاطر نشان کرد: فرماندار و استاندار تمام نیروها‌یشان را به کار بگیرید که این مصوبه عادلانه و دقیق اجرا بشود و سازمان تعزیرات باید بداند که اینجور نباشد که قیمت یک محصول در یک خیابان با خیابان مجاور با هم متفاوت باشد.

وی در پایان گفت: تعزیرات کار خودشان را انجام دهند و من در خواستم از مدیر جهاد کشاورزی این است به گزارش چهار نفر گزارشگر اکتفا نکند و به صورت میدانی در خیابان‌های منطقه برود و تمام محصولاتی که مورد توجه و نیاز مردم هستند را رصد کند انگار که خودش می‌خواهد خرید کند.

انتهای پیام/۶۳۱۰۸/ج/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

رژیم لاغری سریع