تلفن بی بند و باری با بنت در مورد تحلیل کنست و رویارویی با ایران


به گزارش خبرگزاری فارس، «آنتونی بلانکن» وزیر امور خارجه آمریکا صبح چهارشنبه با «نفتالی بنت» نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی گفت وگوی تلفنی داشت.

وزارت امور خارجه در بیانیه ای گفت: «بلانکن با بنت درباره تحلیل کنست صحبت کرد. بلانکن بر احترام ما به روند دموکراتیک تاکید کرد.

وی با تاکید بر “تعهد تزلزل ناپذیر” واشنگتن به یک رابطه استراتژیک قوی با تل آویو گفت: “ما نگرانی های متقابل در مورد نفوذ ایران در منطقه داریم.”

بلانکن با بیان اینکه بایدن مشتاقانه منتظر دیدار ماه آینده خود از اسرائیل است، گفت: “من مشتاقانه منتظر ادامه همکاری نزدیک خود در مورد مسائل منطقه ای و بین المللی هستم.”

بلانکن پیشتر عصر سه شنبه با یایر لاپید وزیر خارجه اسرائیل تلفنی صحبت کرده بود.

وزارت امور خارجه در بیانیه ای گفت: «بلانکن با لیپید درباره تحلیل کنست صحبت کرد. بلانکن بر احترام ما به روند دموکراتیک و تعهد تزلزل ناپذیر ما به یک رابطه استراتژیک قوی بین ایالات متحده و اسرائیل تاکید کرد. وزیر امور خارجه بر لزوم ادامه هماهنگی نزدیک در مورد مسائل منطقه ای و بین المللی تاکید کرد و خاطرنشان کرد که پرزیدنت بایدن مشتاقانه منتظر سفر ماه آینده خود به اسرائیل است.

لاپید همچنین به بلانکن گفت که سفر آتی بایدن به عربستان سعودی و فلسطین اشغالی تاثیر زیادی بر منطقه غرب آسیا خواهد داشت.

به نقل از رویترز، وی گفت: این سفر پیامدهای مهمی برای منطقه خواهد داشت و در تضاد با ایران و همچنین پتانسیل زیادی برای پیشرفت چشمگیر در ثبات و امنیت منطقه خواهد بود.

پیش از این، توماس نایتز سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی گفته بود که رئیس جمهور آمریکا قصد دارد ماه آینده با ادامه تنش ها در تل آویو از منطقه بازدید کند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ص
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید