تلاش دولت سیزدهم برای احیای نقش مردم در حاکمیت


به گزارش خبر خبرنگار فرهنگی باشگاه توانا، نشست خبری آژانس هماهنگی ملی ایران امروز چهارشنبه ۸ تیرماه با حضور نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی ایران با حضور فوق العاده برگزار شد. نماینده جمهوری اسلامی ایران . . دبیر جلسه و اصحاب رسانه.

دبیر اولین نشست ملی هماهنگی مدیریت ایران در این نشست هدف از برگزاری این نشست را شناخت مفاهیم مردم داری و مردم داری دانست و افزود: این جلسه برای مردم است، حل مسئله نشانه ای از ارتباط بین گروه ها و مردم مدیران ارشد و میانی کشور.

علی منصوری ادامه داد: برای برگزاری این رویداد از ۱۴ هزار شرکت آگاه، ۱۰۰۰ شرکت توسط شبکه ای از کارشناسان هر حوزه شناسایی، داوری و انتخاب شدند. علاوه بر مجموعه های برگزیده فوق، ۱۰ مجموعه شتاب دهنده پیشرو و تاثیرگذار در عرصه ملی و منطقه ای نیز در این رویداد حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه این نشست در ۱۴ فصل به بررسی و حل مسائل خرد و کلان کشور می پردازد، افزود: در حوزه فرهنگی نیز نهادهای فعالی در حوزه خانواده، جمعیت و آموزش وجود خواهد داشت. در بخش اجتماعی به مسائل معتادان متجاهر، کودکان کار، زنان سرپرست خانواده، آسیب و ابتکارات اجتماعی توجه شده است. همچنین برای اولین بار در کشور در اجلاس سراسری هماهنگی مدیریت ایران، بخش هنر ویژه در چند رسانه ای، دستاوردهای مهم مدیریتی انقلاب اسلامی و حوزه هایی که نظام به موفقیت ۱۰۰ درصدی دست یافته است. انجام شد، به خاطر بسپار مدیران موفق در سطح جهانی را معرفی می کنیم.”

منصوری با اعلام اینکه در این جلسه میزبان مردم عادی نخواهیم بود، گفت: در سه روز برگزاری این جلسه، افرادی از قشر نخبگان میزبان مدیران عالی دولت، استانداران، وزرا و مدیران میانی خواهند بود.

در ادامه این نشست، سیداحمد عبودیان معاون ویژه رئیس جمهوری اسلامی ایران درباره نظام معروف گفت: نقطه تمایز جمهوری اسلامی ایران با سایر نظام ها، فلسفه و ماهیت نظام است. حاکمیت این سیستم حاکمیت مردم است، وی افزود: امام خمینی (ره) سپس از انتخاب «جمهوری اسلامی» به عنوان نظام حاکم بر کشور، کلمه «آغاز امامت امت» را به کار بردند. این دو کلمه تعریف جدیدی در دنیا محسوب می شوند. یعنی مردم مسئول اداره و اجرا هستند.

وی در ادامه گفت: الگوی حل مشکلات مردم از ابتدا توسط امام راحل مطرح شد و بدین ترتیب با وجود شرایط مقابله با دفاع مقدس مهمترین چالش کشور پس از پیروزی انقلاب است. . . حدود ۳۰ کشور جهان توسط امام راحل طراحی شد، ایشان با اتکا به نیروهای مردمی حکومت کردند و پیروز شدند.

عبودتیان با اشاره به اینکه الگوی جهاد ساختاری توسط یکی از دانشگاه های اروپایی به عنوان الگوی موفق نظام مورد بررسی قرار گرفت، گفت: جهاد ساختاری بستری جسورانه برای مشارکت مردم در نقاط مختلف کشور بود. در سال‌های اخیر، برابری «الگوی درست کمک به مردم در کرونا به یک رویداد بزرگ منجر شده و کشور در حال عبور از این بحران جهانی است».

وی ادامه داد: اگرچه در دو دهه اخیر مشارکت مردم در نهادهای مختلف دولتی کاهش یافته است. اما سیاست دولت سیزدهم بازگرداندن این نقش بود و این باور در حوادث و بلایای طبیعی مانند سیل لرستان و زلزله های اخیر که ناگهان مردم به دشت هجوم آوردند به خوبی نمایان شد.

معاون ویژه رئیس جمهور در حوزه آبروی دولت با رد برخی ادعاها مبنی بر تفاوت جامعه کنونی با مردم دوران انقلاب گفت: تعداد مردم بیش از گذشته است. ۹۳ درصد مردم موافق سیاست شهید قاسم سلیمانی هستند. بنابراین مدیران دولتی باید سیاست خود را در خصوص مشارکت بیشتر مردم در حل مشکلات کشور تغییر دهند.

وی با اشاره به چالش های پیش روی دولت سیزدهم گفت: شعار دولت سیزدهم مردمی سازی حکومت داری است، از این رو پیرو تعهد اصلی دولت، در ۳ حوزه تصمیم گیری، اجرا و نظارت، مردم ایجاد می کنند. شبکه ای از دستیاران برای تسهیل در دسترس بودن.

عبودیتیان در پایان به چالش های این رویداد اشاره کرد و افزود: از جمله موانع جدی این رویداد، ایجاد احساس مسئولیت و آمادگی مردم برای ورود به عرصه حکومت داری، ایجاد گروه های مردمی در آن برای آمادگی است. مردم. بستر حضور سایر اقشار و استقبال و رسیدن مسئولین به دلیل اعتقاد ما به مدیریت مردم برای حل مشکلات کشور است که امیدواریم با برگزاری این جلسه بتوانیم این موانع را برطرف کنیم.

نخستین نشست هماهنگی مدیریت ملی ایران دوم مردادماه با مساحت ۴۰ هزار متر مربع و ۸۰۰ غرفه در مصلی امام خمینی (ره) افتتاح می شود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید