تفاوت بین بلغور جو دوسر Medifast و بلغور جوی معمولی چیست؟ من به شما خواهم گفت

گاهی اوقات، ایمیل‌هایی از افرادی دریافت می‌کنم که به دنبال جایگزین‌هایی برای مدیفاست هستند یا می‌پرسند چه چیزی در مورد محصولات این شرکت بسیار خاص است. من این را می‌فهمم، زیرا قبلاً به این چیزها تعجب می کردم. در آن زمان، نمی‌دانستم که هزینه غذای این طرح در واقع معمولاً ارزان‌تر از خواربارفروشی‌ها است و اینکه مواد مغذی، کربوهیدرات و پروتئین غذاهای مدیفست اغلب کمی بهتر از غذاهای جایگزین است. من از بلغور جو دوسر بسیار محبوب به عنوان مثال در مقاله زیر استفاده خواهم کرد.

تفاوت واقعی بین بلغور جو دوسر Medifast و بلغور جوی معمولی: من این واقعیت را پنهان نمی کنم که من عاشق بلغور جو دوسر این طرح هستم. همه طعم ها خوب هستند (زغال اخته، هلو، دارچین سیب، و شکر قهوه ای و دارچین) اما من واقعا هلو را دوست دارم. و، من اغلب از شکر قهوه ای به عنوان یک ماده خشک برای کوکی های بسیار کم چرب، کم کالری، اما خوش طعم استفاده می کنم. یکی از همکارانم از من پرسید که این محصول رژیمی چه تفاوتی با مثلاً بلغور جو دوسر Quaker دارد. خوب، بیایید به اعداد نگاه کنیم.

بلغور جو دوسر این رژیم (با طعم هلو) ۱۱۰ کالری دارد (۱۵ کالری از آن چربی است.) حاوی ۱.۵ گرم چربی، تنها ۱۶ گرم کربوهیدرات و ۲ گرم قند است. دارای ۱۱ گرم پروتئین و ۵ گرم فیبر است. علاوه بر این، حاوی حداقل ۲۵ تا ۳۰ درصد از نیاز به ویتامین ها و مواد مغذی مانند آهن، فولات و ویتامین های A، C، D، E و K و همچنین بیوتین، نیاسین و ریبوفلاوین است.

حالا بیایید به معادل Quaker (همچنین با طعم هلو) نگاه کنیم. این ۱۳۰ کالری است و ۲۰ کالری از چربی (مجموع ۲.۰ گرم) دارد. این خیلی بد نیست، اما وقتی به محتوای کربوهیدرات و قند نگاه می کنید، اوضاع بدتر می شود. بلغور جوی دوسر معمولی دارای ۲۷ گرم کربوهیدرات و ۱۲ شکر است. فقط ۳ گرم پروتئین ۲ فیبر دارد و این تفاوت عمده است. (از نظر سلیقه، باور کنید یا نه، حداقل به نظر من تفاوت زیادی بین این دو وجود ندارد.)

اهمیت ترکیب کم کربوهیدرات / قند کم / پروتئین بالا: دلیل اینکه رژیم مدیفاست بسیار خوب عمل می کند، کتوزیس است. این بدان معناست که مقدار کم کربوهیدرات و قند و مقدار زیاد پروتئین بدن شما را متقاعد می کند که چربی خود را روشن کند و به طور موثر آن را بسوزاند. بلغور جو دوسر در این رژیم نمونه ای از این است که چگونه بسیاری از غذاهای نوع میان وعده تغذیه را تغییر می دهند تا مطمئن شوند که نه تنها کالری کمی مصرف می کنید، بلکه کربوهیدرات ها و قند خود را نیز محدود می کنید.

مطمئناً، بلغور جوی دوسر معمولی کالری و چربی کمی دارد. اما، این تمام ماجرا نیست. کربوهیدرات و قند بسیار بالایی دارد و تقریباً پروتئین کافی برای مقابله با آن ندارد. هیچ راهی وجود ندارد که این محصول به شما اجازه دهد که دچار کتوز شوید، که واقعاً کلید است.

و، شما می توانید مقایسه های مشابهی با بسیاری از انواع مختلف غذاها انجام دهید. نوار پروتئینی یا پودینگ معمولی خود را انتخاب کنید تا چندین تن شکر و پروتئین بسیار کمی پیدا کنید. این مورد در مورد معادل های medifast صدق نمی کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر