تظاهرات هزاران آمریکایی برای تشدید کنترل اسلحه


به گزارش خبرگزاری فارس، افزایش تیراندازی های بی رویه در آمریکا و افزایش تلفات خشونت های مسلحانه ناشی از بی تفاوتی مقامات کاخ سفید و فشار لابی ها بر تولیدکنندگان اسلحه است که این صدا نیز بلند شد. از مردم آمریکا.

هزاران نفر صبح روز یکشنبه در واشنگتن و دیگر شهرهای ایالات متحده راهپیمایی کردند تا خواستار تصویب قانونی با هدف پایان دادن به خشونت با اسلحه در پی کشتار ماه گذشته در یک مدرسه ابتدایی در تگزاس شوند. قابل پیشگیری هستند.

به گزارش ای بی سی نیوز، جنبش “Walk for Our Lives” که در سال ۲۰۱۸ توسط دانش آموزان نجات دبیرستان فلوریدا تأسیس شد، بیش از ۴۵۰ تظاهرات در ایالات متحده از جمله در نیویورک را گزارش کرده است. لس آنجلس و شیکاگو برنامه هایی دارند.

تظاهرکنندگان روز شنبه (به وقت محلی) گفتند که ۴۰۰۰۰ نفر در مرکز خرید ملی در نزدیکی بنای یادبود جورج واشنگتن در واشنگتن تجمع کرده اند.

تظاهرات واشنگتن البته لحظه‌ای ترس از آنچه مورد اعتراض بود را نیز تجربه کرد. مردی در حین سخنرانی یکی از اعضای جنبش ضد اسلحه به صحنه آمد و باعث فرار مردم و داد و فریاد شد. اما مرد غیرمسلح به سرعت دستگیر شد و سخنران به جمعیت اطمینان داد که هیچ تهدیدی وجود ندارد.

به گزارش آی بی سی نیوز، سازمان دهندگان تظاهرات در ایالات متحده می گویند این تظاهرات، به ویژه در واشنگتن، پیامی ساده به رهبران سیاسی این کشور ارسال می کند که “غیرت شما آمریکایی ها را می کشد.”

چند روز پیش در حمله به بیمارستانی در اوکلاهاما حداقل چهار نفر کشته و ده ها نفر دیگر زخمی شدند. (جزئیات بیشتر)

بر اساس گزارش آرشیو خشونت مسلحانه، در سال جاری ۲۴۰ تیراندازی کور در ایالات متحده رخ داده است. تعداد تیراندازی های بی رویه در ایالات متحده در سال های اخیر افزایش یافته است. در سال ۲۰۲۱، نزدیک به ۷۰۰ گلوله شلیک شد. این در حالی است که این رقم در سال قبل ۵ و یک سال پیش ۵ بود.

انتهای پیام/ص
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید