تریمی و سپس صحبت علیه کادر فنی تیم ملی/گاز تخت برای برداشتن اسکوک با عادل!


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، اختلاف چند بازیکن تیم ملی با صکوک دراگون پس از یک ماجرای انتقادی ایجاد شد که هفته گذشته مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش، احسان حاج صفی، مرتضی پور علیگنجی، مجید حسینی و… افرادی مثل امیر عابدزاده بودند. سومان قدوس، میلاد محمدی کریم انصاری فرد، ماجرای حمایت مردمی از سرمربی کرواسی مانند سردار آزمون، شجاع خلیل زاده، حسین کنعانی زادگان، علیرضا یارانوند، وحید امیری، امید نورافکین و … حمایت مردم، عمومی شد. البته اهالی فوتبال و پیشکسوتان کشورمان به اتفاق نظر بازیکنان درباره سرمربی طبق توافق با فدراسیون فوتبال را محکوم کرده اند.

با تشدید بحث بر سر احتمال اخراج اسکاویچ، این اتفاق به شکاف شدیدی بین بازیکنان تیم ملی دامن زد و مطمئناً در آستانه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر دامن می زند. چشم تیم ملی، بازیکنان و کادرفنی.

در این مورد مصاحبه مهدی طارمی که به مخالفت با اسکیت معروف است، درست یک شب قبل از جلسه هیات مدیره و اعضای کمیته فنی با برنامه اینترنتی منتشر شد. برای تعیین جایگاه سرمربی تیم ملی، فدراسیون این اتفاق را به ابعادی رساند و دست به کار جدیدی زد.

ستاره پورتو ایرانیان در مصاحبه ای به شدت از فدراسیون فوتبال در روند آماده سازی تیم ملی برای جام جهانی، بحث فنی تیم و توانایی اسکوچیچ پیش روی خود انتقاد کرد و اظهارات تند و تند را در این باره مطرح کرد.

اما آقای ترمی در این مصاحبه اعلام کرد که سرمربی تیم ملی کاری به بازیکنان ندارد! همچنین معاون اول رئیس جمهور درباره دیدار خود با علیرضا جهانبخش به مخبر اعلام کرد: قبل از رفتن به ارتش قطر، فرزند معاون اول رئیس جمهور درخواست کرده بود، زیرا معاون رئیس جمهور ایران و ایران است، پس از دیدار عراق، او در سالن تیم ملی قول داد که اجازه ورود بازیکنان به ماشین را بدهد، برای حضور در ریاست جمهوری با آنها هماهنگ شود، ما نیز پست جدید را به او تبریک می‌گوییم.»

این در شرایطی است که پیش از این تریمیمی و جهانبخش درباره تغییر سرمربی تیم ملی با معاون رئیس جمهور دیدار کرده بودند. با این حال طارمی در بخشی دیگر از صحبت های خود تایید کرد که شاید بخشی از مشکلات حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در اردوی قطر مربوط به کادر فنی تیم ملی باشد.

ترمی در سخنان خود از بی نظمی اردوی تیم ملی در دوران صکوک انتقاد کرد و اذعان داشت که در زمان کارلوس کی روش نوعی نظم در اردوی تیم ملی وجود داشت که بازیکنان این تیم از آن استفاده کردند. تیم ملی . . همچنین دعوت از ۴۰ تا ۵۰ بازیکن در فاصله یکساله حضور تیم ملی در بحرین و قطر که به گفته ترمیزی به معنای پایین آمدن اعتبار تیم است، موضوع دیگری بود که از آن بهره برد. انتقاد از سرمربی کروات.

وضعیت مربی تیم ملی تحت هدایت اسکوچ بحث دیگری بود که تایید کرد که اساس این بود. او علیه سرمربی تیم ملی توئیت کرده و اگر کی روش بود چنین حرف هایی را علیه بازیکنان کشورمان نمی زد. او یک بار دیگر ثابت کرد که هنوز از این موضوع عصبانی است.

وی در ادامه انتقاد از شرایط آماده سازی تیم ملی گفت: در این شرایط ما ۸۰ میلیون ایرانی ماه ها بعد از بازی آمریکا در وضعیت بدی به سر می بریم اما تمام تلاشم را برای جلوگیری از این امر انجام می دهم. در کنار شادی مردم باشید؛ آنچه نداریم و فوتبال می تواند یک هفته شادی را به مردم ایران برگرداند، شاید با یک برنامه ریزی دقیق تر اتفاق خوبی بیفتد، بازی بهتری پیش رو داریم. آمریکا در تاریخ است اما با توجه به شرایط فعلی در جام جهانی مقام چهارم را به دست خواهیم آورد.

شاید ترامی را آماده ترین بازیکن این روزهای تیم ملی کشورمان بدانیم اما با این صحبت ها نشان داد که با وجود درخشش در قلب اروپا هنوز راه زیادی تا حرفه ای شدن در پیش دارد.البته این کار را انجام داده است. حتی راه را برای حرفه ای شدن هموار کرد. اگر بپذیریم که اسکوویچ مربی سطح بالایی است، اگر فنی و مدیریتی نباشد، بازیکنی حق دارد جلوی سرمربی تیم صحبت کند؟

اگر ضعف های مدیریتی و فنی دراگون اسکوک را بپذیریم، باید پرسید که آیا صحبت های برخی بازیکنان از جمله مهدی طارمی علیه کادر فنی در شرایط فعلی منصفانه و قابل قبول است؟

به گفته مهدی تمیمی، آیا این شرایطی که در تیم ملی فوتبال پیش آمده و همه این اتفاقات نتیجه اقدامات دراگون اسکوک است و فدراسیون فوتبال در آن نقشی ندارد؟ اگر دراگان اسکاچ مقصر همه این اتفاقات است، چرا او (مهدی طارمی) علیه فدراسیون فوتبال موضع گیری کرد؟ اگر فدراسیون هم مقصر است پس چه تضمینی وجود دارد که خروج صکوک و آمدن فرد جدید مانع از بروز بحران جدید در فدراسیون به دلیل این نوع مدیریت شود؟

آیا همین سرمربی کروات با این تفکرات و برخورد بد نتوانست تیم ملی را که در آستانه سقوط بود و هیچ سرمربی جرأت رهبری را نداشت با پیروزی های متوالی در زمان کوتاه هدایت کند.به جام جهانی صعود کنید؟

علاوه بر صحبت های طارمی، این نکته را نیز نباید نادیده گرفت که عادل فردوسی پور به چه دلیل و بر اساس چه نیتی، وضعیت طلایه داری در بین صکوک ها روز به روز متشنج می شود و در حالی که فدراسیون فوتبال هیئت اداری و فنی کمیته مدیریت بورد کریکت را نادیده می گیرد. قرار شد بامداد یکشنبه تصمیم مهمی درباره این وضعیت بگیریم، برای انتخاب مربی، تصمیم گرفتیم این مصاحبه را که حدود ۳ هفته پیش تولید شده، شب قبل از این جلسه مهم پخش کنم.

در این زمینه آیا واقعا برای اسکوچیچ خوب است که بازیکنانی مثل ترمی به راحتی از عملکرد سرمربی خود انتقاد کنند و باید گفت که شرایط را برای اخراج او آماده می کنند.

اینها سوالاتی است که امیدواریم پس از نشست روز یکشنبه فدراسیون فوتبال مستقل پاسخی برای آنها پیدا کنیم.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید