ترجمه زیبا به زبان بنتلی! (+عکس)


عصر ایران بنتلی این برند با ارائه محصولات لوکس و قدرتمند یکی از محبوب ترین و البته قدیمی ترین برندهای بین المللی در صنعت خودروسازی است. خودرویی که محصولات جالبی دارد باتور، باکالار، دانه پرنده و … را در کارنامه خود دارد، حریفی سرسخت در عرصه این صنعت و فناوری محسوب می شود.

اما در مقاله امروز، ما دومی را نمی خواهیم بنتلی فرض کنید به سراغ مدلی می رویم که احتمالاً نامش را شنیده اید! بنتلی بروکلندز این محصول در کلاس سدان های ۴ در بین سال های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۸ و در کلاس کوپه ۲ در بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ فروخته می شود. انجام دهید در انگلستان تولید می شود.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید؛ بروکلندز از نظر طراحی تفاوت های چشمگیری با محصولات امروزی بنتلی به خصوص در قسمت دماغه دارد. در طول دهه ۱۹۹۰، بنتلی مورد انتقاد قرار گرفت مبنی بر اینکه بروکلندز شبیه رولزرویس است. اما در هر صورت نتیجه کار بنتلی بسیار جذاب و جذاب بود به خصوص در مدل کوپه معرفی شده در سال ۲۰۰۸ همه چیز جذاب و زیباتر شد.

بدنه ای بزرگ و عضلانی، چراغ های جلوی دوقلو اصلی و جلوپنجره کرومی با آرم بنتلی ایستاده در فریم بالایی که خود را دارد. خودرویی که مورد انتقاد قرار گرفت اکنون یکی از زیباترین خودروهای تاریخ بنتلی است و به گفته برخی کارشناسان (مدل کوپه بروکلند) موثرترین طراحی بنتلی امروزی است.

سدان بنتلی بروکلند از سال ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۸

این خودرو در نسخه استاندارد به طول ۵۲۷۰ میلی متر، عرض ۲۰۰۷ میلی متر (همراه با تصاویر) و ارتفاع ۱۴۸۶ میلی متر ساخته شده است. فاصله بین محورها ۳۰۶۱ میلی متر است.

نسخه LWB یا با فاصله بین دو محور که در واقع فضای کابین بیشتری داشت، از منظر نشانگر فاصله بین دو محور، عدد ۳۱۶۲ میلی متر را نشان می دهد.

از سال ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۸ بنتلی تغییراتی را در بدنه سدان بروکلند ایجاد کرده است که بر اساس آن باید به طول ۵۲۶۸ میلی متر در نسخه استاندارد و ۵۳۸۰ میلی متر در نسخه LWB اشاره کنیم. عرض خودرو با آینه برابر با ۲۱۱۱ میلی متر است.

برای سدان بروکلند، اولین موتور ۸ سیلندر ۶.۷۵ لیتری استفاده شد، در سال ۱۹۹۶، یک توربوشارژر به موتور بروکلند اضافه شد و قدرت موتور را به ۳۰۰ اسب بخار رساند.

قیمت بروکلند در بازار آمریکا از ۱۵۶ هزار دلار شروع شد.

بنتلی بروکلندز کوپه ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱

تنها ۵۵۰ دستگاه از این زیبایی آهنی تولید شد و زیبایی طراحی هر بیننده ای را برای دقایقی مشغول کرد. Brooklands Coupe در واقع در کلاس S Grand Tourer و با بدنه کوپه ۲ درب هاردتاپ تولید شد، اما به هر حال به عنوان Bentley Coupe شناخته می شد.

این خودرو با ابعادی برابر با ۵۴۱۱ میلی متر طول، ۱۹۰۰ میلی متر عرض آینه و ۱۴۷۳ میلی متر ارتفاع ساخته شده است. با نگاهی به این اعداد می توان به عظمت این کوپه نخبه پی برد.

وزن خالص بنتلی بروکلندز وزن کوپه نیز ۲۶۵۰ کیلوگرم است.

البته برای این کوپه به موتور قدرتمندتری نسبت به نسخه سدان نیاز بود. بنابراین یک مدل ۸ سیلندر ۶.۷۵ لیتری با سیستم توربوشارژر دوقلو انتخاب شد که ۵۳۰ اسب بخار قدرت و ۱۰۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کرد! این اجرا به قدری مورد توجه رسانه های خودرویی قرار گرفت که نام بروکلند تا مدت ها به سوژه داغ علاقه مندان به خودرو تبدیل شد.

از نظر گیربکس نیز از مدل ۶ سرعته اتوماتیک ZF استفاده شده که اختیاری است تیپوترونیک فعال هم بود. وظیفه توقف این هیولای سنگین به سیستم ترمز با دیسک های سرامیکی کربن ۱۴ اینچی سپرده شد.

رینگ های آلومینیومی ۲۰ اینچی نیز زیبایی نمای جانبی بروکلند را دو چندان کرده است.

در تست های انجام شده، بنتلی بروکلند کوپه در عرض ۵ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت رسید. همچنین ۱۰۰ کیلومتر را در ۵.۳ ثانیه ثبت کرد. حداکثر سرعت ۲۹۶ کیلومتر بر ساعت است. بروکلندز برای رسیدن به سرعت ۱۶۱ کیلومتر بر ساعت تنها به ۱۱.۷ ثانیه زمان نیاز دارد.