تحلیل وزن کشتی آزاد قهرمانی جهان یزدانی از آمریکا کدام مدال را ترک کرد؟


به گزارش خبرگزاری فارس، رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد از ۲۸ شهریور به میزبانی صربستان در بلگراد آغاز می‌شود و در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی از ایران به مصاف حریفان می‌رود. دیوید تیلور از آمریکا دو مدعی اصلی کسب مدال طلا هستند. آخرین دیدار این دو کشتی گیر در جام جهانی اسلو بود که یزدانی به مقام قهرمانی رسید.

یک سایت آمریکایی این بار به تحلیل وزن کشتی آزاد پرداخت و نوشت: ۸ کشتی گیر برتر بر اساس امتیاز کسب شده در مسابقات رنکینگ انتخاب شده اند.

سمت:

حسن یزدانی

دیوید تیلور

مایل آمین

ابوبکر آبکاروف

بورسا ماکویف

عظمت دولتبوکوف

عثمان گوچان

احمد ایوبوف

بهترین ها: حسین یزدانی و دیوید تیلور

حسن یزدانی از سال ۲۰۱۷ تاکنون موفق به کسب هر مدال طلای دسته ۸۶ کیلوگرم بازی‌های المپیک جهانی شده است. دیوید تیلر دریافت می شود. یزدانی در سال های ۲۰۱۷، ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ عنوان قهرمانی جهان را به دست آورد، در حالی که تیلور در سال ۲۰۱۸ طلای جهان و طلای المپیک ۲۰۲۱ را کسب کرد. رقابت یزدانی و تیلور ممکن است در حال حاضر بهترین رقابت در همه کشتی‌ها باشد و مسابقات امسال، مسابقه‌ای از فینال‌های جهانی سال گذشته خواهد بود.

در گل تیلرسون به یزدانی، حسن یزدانی در نیمه اول پیش بود اما در نیمه دوم کشتی گیر آمریکایی توانست به گل برسد. تیلور به وضوح از سرعت خود برای شکست یزدانی برای پیروزی در ۳ مسابقه اول استفاده کرد. یزدانی سال گذشته سرانجام در فینال جهانی ۲۰۲۱ انتقام خود را گرفت و با نتیجه ۶ بر ۲ تیلور را شکست داد. یزدانی در این دیدار در وقت استراحت دو بر صفر پیش افتاد و برای اولین بار در دیدارهای خود توانست در وقت دوم تیلور را شکست دهد. آیا این بدان معناست که یزدانی طلسم را شکسته و فهمیده است که چگونه تیلور را شکست دهد یا تیلور امسال انتقام خود را خواهد گرفت؟ نمی توان گفت که تیلور و یزدانی چقدر از بقیه کشتی گیران وزن ۸۶ کیلوگرم جلوتر هستند یا رقابت آنها چقدر سخت است. اگر آنها دوباره در فینال جهانی ۲۰۲۲ با هم دیدار کنند، مطمئناً شاهد آتش سوزی خواهیم بود.

نامزدهای: مایل آمین ابوبکر آبکاروف، بورسا ماکویفعظمت دولتبوکوف، عثمان گوچان

رهبر این گروه مایل امین دارنده مدال برنز المپیک است. این کشتی گیر در این وزن پس از تیلور و یزدانی در رده سوم قرار دارد. امین علاوه بر مدال المپیک، قهرمان اروپا و بازی های مدیترانه ای شد و ابوبکر را در فینال خود شکست داد. آبکاروف و فاتحه اردن او مدال آوران جهان را شکست داد. به احتمال زیاد امین در مرحله یک چهارم نهایی با عظمت کشور دیدار خواهد کردبوکوف اهل قزاقستان باشید دولتبوکوف تونس با کسب مدال در رده بندی نشان داد که در مسابقات جهانی تهدیدی برای صربستان است.

ترکیه در وزن ۸۶ کیلوگرم دو رقیب فتح دارد اردن و عثمان گوچان هستند اردن او دارنده مدال نقره جهان در سال ۲۰۱۸ است گوچان آنها دسامبر گذشته در مسابقات ملی ترکیه شکست خوردند. با وجود این باخت، گوچان او نماینده ترکیه در مسابقات قهرمانی اروپا ۲۰۲۲ بود که ناکام ماند مایل امین به مدال برنز رسید. اردن همچنین در فینال مسابقات مدیترانه ای مغلوب امین شد اما در رده بندی قزاقستان در رده اول کشوری قرار گرفت.بوکوف شکست داد گوچان و اردن هر دو پتانسیل کسب مدال در مسابقات جهانی را دارند و در این وزن رقبای خطرناکی خواهند بود.

پیش بینی مدال:

دور پنجم جنگ حسن یزدانی و حسن یزدانی دیوید تیلور نزدیک است، آنقدر رقابت در این بین وجود دارد که اگر یزدانی و تیلور شکست بخورند، در فینال با یکدیگر روبرو نخواهند شد، بزرگترین ناراحتی کشتی. اگر آنها برای کسب طلا به مصاف هم می روند، انتظار نبرد سختی مانند ۲ بازی اخیر در المپیک و مسابقات جهانی را داشته باشید.

مدال طلا: دیوید تیلور

مدال نقره: حسن یزدانی

مدال برنز: مایل آمین و ابوبکر آبکاروف

به پایان برسد پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید